Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Samsung 8K Ultra HD-televisie relatief goedkoop in winkels

    Samsung heeft de Nederlandse adviesprijzen van de televisiemodellen 2019 bekendgemaakt. Wat opvalt, is de relatief lage prijs van de QLED 8K Ultra HD-televisie.
    Peter de Koning
    4 maart 2019
    comments 1
    Samsung 8K Ultra HD-televisie relatief goedkoop in winkels
    Foto ANP

    Samsung brengt dit jaar voor de consument de eerste 8K Ultra HD-televisie op de markt. De Samsung QLED 8K Q950R is leverbaar met beelddiagonalen 65, 75, 82 en 98 inch. Wie deze televisie in het grootste beeldformaat in de huiskamer wil plaatsen, moet hiervoor een klein fortuin betalen. De adviesprijs van het 98 inch model is €59.999-. Anders is dit voor het model met een 65 inch beeldscherm. Deze is relatief goedkoop geprijsd, namelijk €4.999. Dit is ‘slechts’ 1300 euro duurder dan het vergelijkbare topmodel met een 4K Ultra HD-beeldscherm. Ter vergelijking, de marktintroductie van het duurste model 4K Ultra HD-televisie in 2015 was met €6.999 voor een televisie met dezelfde beelddiagonaal aanzienlijk duurder.

     

    Is 8K televisie nodig?

    De vraag is echter of het verstandig is op dit moment een 8K UHD-televisie te kopen. Door een veel hogere beeldresolutie wordt ook niet 8K-content gedetailleerder in beeld gebracht. Maar voor het overige biedt 8K voor vrijwel alle consumenten geen enkele meerwaarde. Dit komt vooral omdat, behoudens demovideo’s, geen volwaardig 8K-content verkrijgbaar is. Daarnaast zijn de normen voor 8K nog niet definitief vastgesteld. Hierdoor kan de koper van de eerste modellen 8K-televisies later aanlopen tegen mogelijke beperkingen.

    Samsungtelevisie8K4KUltra HDUHD

    Reacties

  1. TV-TIP Restaurants at the End of the World

    Restaurants at the End of the World
    National Geographic om 17:00 uur
    Op afgelegen eilandjes, in het ijs of boven op een klif; overal ter wereld vind je exclusieve restaurants in afgelegen oorden waar je niet even met bus 32 naartoe rijdt. In Restaurants at the End of the World reist chef-kok Kristen Kish de wereld rond op zoek naar dit soort culinaire hotspots. In deze eerste aflevering klautert ze naar de hooglanden van het Panamese Boquete. Hier, op 1700 meter boven zeeniveau, is een oude koffieplantage omgebouwd tot toprestaurant.

    TV-TIP Field Trip with Curtis Stone

    Field Trip with Curtis Stone
    24 Kitchen om 19:30 uur
    Voor de vaste kijker van MasterChef Australië is het een bekend gezicht: Curtis Stone. In Field Trip with Curtis Stone neemt de hippe chef het team van zijn Amerikaanse restaurant Maude mee op sleeptouw om op de grootste culinaire plekken ter wereld inspiratie op te doen voor het nieuwe menu en de wijnkaart van zijn sterrentent in Beverly Hills.

    Interview

    • *

      Paul de Leeuw

      Niet Klein Te Krijgen

      Voor Niet Klein Te Krijgen volgde Paul de Leeuw vijf ongeneeslijk zieke kinderen. En dat was – en is – voor iedereen even slikken.
      Reacties0 reactie(s)