Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Satellietkijkers opgelet: belangrijke wijziging Astra1-satelliet

    Menig radioliefhebber die via de satelliet naar radiozenders luistert, heeft de afgelopen dagen wellicht gek opgekeken toen veel zenders niet meer hoorbaar waren.
    Jarco Kriek
    13 januari 2021
    comments 1
    Satellietkijkers opgelet: belangrijke wijziging Astra1-satelliet
    Foto Getty Images

    Vrijwel alle Franse radiozenders die ongecodeerd via de Astra1-satelliet op 19,2 graden oost uitgezonden worden, hebben een technische wijzing ondergaan. Het gaat om zenders als Radio France Internationale, Le Mouv’,  RTL. NRG en Nova Radio.

     

    Alleen HD-ontvanger

    De radiozenders zijn nog wel via de uitzendfrequentie 12.283 GHz V – 29700 – 2/3 te ontvangen. Echter is de uitzendnorm van DVB-S naar DVB-S2 – 8PSK omgezet. Dit betekent dat de radiozenders alleen met een HD-satellietontvanger te beluisteren zijn. Dit is op zich voor de meeste satellietkijkers geen probleem omdat gebruik van een HD-satellietontvanger gemeengoed is geworden. Echter dient bij een deel van de HD-satellietontvangers de zenders opnieuw via een zenderzoekopdracht ingelezen te worden. Canal+ - de huidige eigenaar van Canal Digitaal en TV Vlaanderen – verzorgt de satellietverspreiding van de radiozenders.

     

    Hier leest u meer over de voordelen van ongecodeerde satellietontvangst.

    satellietradioAstra1SES

    Reacties

  1. TV-TIP The Masked Singer

    The Masked Singer
    RTL 4 om 20:00 uur
    Ruben Nicolai stelt de laatste vijf kandidaten van dit seizoen voor. Panelleden Carlo Boszhard, Buddy Vedder, Monica Geuze, Loretta Schrijver en Gerard Joling mogen direct aan de slag: twee van de nieuwkomers vallen af.

    TV-TIP Nations League (v): Engeland - Nederland

    Nations League (v): Engeland - Nederland
    NPO 3 om 20:21 uur
    Na de pijnlijke nederlaag tegen onze zuiderburen leek het Nations League-avontuur van de Oranje Leeuwinnen al voorbij voordat het überhaupt begonnen was. De wedstrijd tegen verliezend de WK-finalist Engeland stond immers óók nog op de kalender. Tot ieders verbazing werd de ploeg van Sarina Wiegman eind ­september met 2-1 terug naar huis gestuurd. Op ’t heilige gras van Wembley zijn de Britse dames nu uit op revanche.

    Interview

    • *

      Leo Blokhuis

      Top 2000 Quiz

      Het was het jaar waarin Coldplay definitief doorbrak, het internet ontplofte, maar ook de onzekerheid of er nog wel leven zou zijn na 2000. Het jaar 1999 herinnert fans van NPO Radio 2 echter nog aan iets heel ánders, namelijk aan de start van de Top 2000.
      Reacties0 reactie(s)