Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Sport op tv maakt gezonder

    Wie dinsdagavond Ajax op televisie van FC Barcelona zag winnen, is daar volgens recent onderzoek zelf ook iets gezonder van geworden. Het lichaam verricht dan veel inspanningen.
    Jan-Hein Visser
    26 november 2013
    comments 0
    Sport op tv maakt gezonder
    Foto: ANP

    Wie dinsdagavond Ajax op televisie van FC Barcelona zag winnen is daar volgens recent onderzoek zelf ook iets gezonder van geworden. Het lichaam verricht dan veel inspanningen.

    Uit onderzoek van de University of Western Sydney in Australië is gebleken dat het kijken van een sportwedstrijd op televisie de hartslag verhoogt, de ademhaling doet versnellen en de zweetproductie op gang brengt. Daarmee is officieel aangetoond dat het menselijk lichaam bij het kijken naar sport ook inspanningen verricht.

    Echte sport altijd beter

    Bij het onderzoek werden vrijwilligers gemonitord terwijl ze televisie keken. De hartslag van de kandidaten werd vergeleken terwijl ze naar een rustig landschap keken of naar renners. Het onderzoek wil niet aantonen dat sporten nagelaten kan worden omdat in het echt sporten en bewegen uiteraard veel beter is. Spannende televisie kan veel effecten op het menselijk lichaam hebben. Zo zijn er veel meer hartinfarcten in periodes dat er een belangrijke voetbalcompetitie is.

    Voetbalsportentv kijkengezondheid

    Reacties

  1. TV-TIP Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    Louis Theroux: Shooting Joe Exotic
    NPO 3 om 22:00 uur
    Louis Theroux reist opnieuw naar Oklahoma om te zien wat er sindsdien is gebeurd. Joe Exotic, ook bekend als Joseph Allen Maldonado-Passage, verblijft vandaag in een federale gevangenis voor een moordplot en aanklachten voor dierenmishandeling.

    TV-TIP De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander

    De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander
    NPO 2 om 23:20 uur
    Wie was Sigmund Freud en hoe werd zijn denken gevormd door zijn positie als Jood in Europa aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog? De documentaire onderzoekt hoe Freuds ervaringen met uitsluiting in Wenen en Praag, en later de dreiging van het nazisme, doorwerkten in zijn ideeën over het menselijk bewustzijn, macht en kwetsbaarheid.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)