Sport1 veel bekeken tijdens El Clasico
De Spaanse voetbalkraker Real Madrid – Barcelona – ook wel El Clasico genoemd – was pure promotie voor het voetbal. Veel Nederlanders keken gratis via betaalzender Sport1.
24 maart 2014
comments 9

De Spaanse voetbalkraker Real Madrid – Barcelona – ook wel El Clasico genoemd – was pure promotie voor het voetbal. Veel Nederlanders keken gratis via betaalzender Sport1.
Sport1 kon geen betere voetbalwedstrijd wensen om de betaalzender in de etalage bij voetballiefhebbers te zetten. Bij veel aanbieders kan de digitale kijker de gehele maand maart het hoofdkanaal Sport1 Select zonder abonnement bekijken. Grote uitzonderingen zijn KPN Digitenne en aanbieders die via Glashart Media tv via glasvezel aanbieden.
550.000 kijkers
Uiteindelijk keken 550.000 Nederlanders naar El Clasico op Sport1. Stichting Kijkonderzoek deed hiernaar onderzoek. Dat is vrijwel gelijk aan het aantal kijkers dat de voetbalwedstrijd FC Twente – Ajax aan digitale basiszender FOX wist te binden. Toen keken er 588.000 Nederlanders naar deze voetbalwedstrijd. FOX was op dat moment wel in meer huishoudens via het digitale basispakket te bekijken.
Abonnement nodig
De Spaanse voetbalcompetitie is door de winst van Barcelona met 3-4 in Madrid spannender dan ooit. Drie clubs strijden nog om de landstitel. De ontknoping kan via de nog resterende negen voetbalwedstrijden via Sport1 gevolgd worden. Het komende weekend kan de kijker nog gratis naar Sport1 – en dus ook het Spaanse voetbal – kijken. Daarna is een abonnement noodzakelijk. Deze kost afhankelijk van de tv-aanbieder rond de vijftien euro per maand.
Sport1El ClasicoBarcelonaReal MadridbetaalzenderPrimera DivisionvoetbalSpanjeZiggoKPNUPCCanalDigitaalGlashart Mediakabelsatellietglasvezel