Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Streamingdiensten door corona ongekend populair

    Streamingdiensten hebben de huiskamer veroverd. Door corona is de populariteit en het gebruik van deze online diensten nog nooit zo groot geweest.
    Jarco Kriek
    14 september 2020
    comments 0
    Streamingdiensten door corona ongekend populair
    Foto ProShots

    Onderzoekers van PwC stellen dat de omzet van streamingdiensten als Netflix, Videoland, Disney+ en Amazon Prime Video fors is gestegen. Dit gaat ten koste van de bioscopen. De coronacrisis is de oorzaak van de verschuiving van omzet van bioscoop naar streamingdiensten. De omzet van bioscopen daalt dit jaar met meer dan 65 procent. Onder meer het sluiten van bioscopen en daarna regels als anderhalve meter afstand houden zijn hier debet aan. Streamingdiensten zien daarentegen de omzet met meer dan een kwart stijgen. PwC verwacht dat bioscopen de nu opgelopen achterstand ten opzichte van streamingdiensten niet meer inhalen.

     

    Disney

    Grote filmstudio’s lijken steeds meer op deze nieuwe ontwikkeling in te spelen. Zo verkoopt The Walt Disney Company de film Mulan nu via de eigen streamingdienst Disney+ aan liefhebbers. De film stond in de agenda om eest in de bioscoop vertoond te worden. Dit werd vanwege de coronacrisis eerst uitgesteld. Nu komt de film niet meer in de bioscoop, maar kan deze door abonnees van Disney+ tegen een eenmalige extra betaling van €21,99 in de eigen huiskamer bekeken worden.

    NetflixVideolandDisney+AmazonPrime VideostreamenstreamingstreamingdienstOTTonlinefilmsseriescontentcontentaanbodbioscoopcorona

    Reacties

  1. TV-TIP The Masked Singer

    The Masked Singer
    RTL 4 om 20:00 uur
    Ruben Nicolai stelt de laatste vijf kandidaten van dit seizoen voor. Panelleden Carlo Boszhard, Buddy Vedder, Monica Geuze, Loretta Schrijver en Gerard Joling mogen direct aan de slag: twee van de nieuwkomers vallen af.

    TV-TIP Nations League (v): Engeland - Nederland

    Nations League (v): Engeland - Nederland
    NPO 3 om 20:21 uur
    Na de pijnlijke nederlaag tegen onze zuiderburen leek het Nations League-avontuur van de Oranje Leeuwinnen al voorbij voordat het überhaupt begonnen was. De wedstrijd tegen verliezend de WK-finalist Engeland stond immers óók nog op de kalender. Tot ieders verbazing werd de ploeg van Sarina Wiegman eind ­september met 2-1 terug naar huis gestuurd. Op ’t heilige gras van Wembley zijn de Britse dames nu uit op revanche.

    Interview

    • *

      Leo Blokhuis

      Top 2000 Quiz

      Het was het jaar waarin Coldplay definitief doorbrak, het internet ontplofte, maar ook de onzekerheid of er nog wel leven zou zijn na 2000. Het jaar 1999 herinnert fans van NPO Radio 2 echter nog aan iets heel ánders, namelijk aan de start van de Top 2000.
      Reacties0 reactie(s)