Structurele daling tv-markt
De Nederlandse tv-markt krijgt te maken met een structurele daling. Dit komt door een dalend aantal tv-aansluitingen bij kabel- en telecombedrijven.
6 december 2017
comments 0

Deze conclusie maakt marktonderzoeker Telecompaper op basis van eigen onderzoek. Tot en met 2021 wordt een jaarlijkse daling van gemiddeld één procent van het aantal tv-aansluitingen voorzien. Dit komt omdat steeds minder mensen een tv-abonnement nemen of het huidige tv-abonnement opzeggen.
Cordcutten
Het opzeggen van het tv-abonnement om daarna verder alleen online naar tv- en videocontent te kijken, wordt ook wel cordcutting genoemd. Dit fenomeen is vanuit Amerika naar Europa komen overwaaien. In het tweede kwartaal van dit jaar zorgde cordcutting voor een daling van 0,3 procent van de tv-aansluitingen.
Telecompapermarktonderzoektelevisieabonnementlineairtraditioneelonlineinternetcardcuttencordcutting