Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Telenet maakt plannen DVB-T bekend

    De Belgische tv-aanbieder Telenet maakt binnenkort haar plannen rondom digitale ethertelevisie (DVB-T) bekend. Samen met netwerkoperator Norkring geeft Telenet hier donderdag een persconferentie over.
    Jarco Kriek
    16 juni 2012
    comments 0
    Telenet maakt plannen DVB-T bekend

    De Belgische tv-aanbieder Telenet maakt binnenkort haar plannen rondom digitale ethertelevisie (DVB-T) bekend. Samen met netwerkoperator Norkring geeft Telenet hier donderdag een persconferentie over.

    De beide bedrijven geven op donderdag 21 juni een gezamenlijke persconferentie over hun plannen met digitale ethertelevisie. Al eerder maakte Norkring bekend dit jaar te starten met de migratie van het Belgische ethertelevisienetwerk van DVB-T naar de verbeterde uitzendtechniek DVB-T2.

    Binnenkort Telenet ook via de ether

    Telenet gaat op de persconferentie de commerciële uitrol van digitale ethertelevisie aankondigen en geeft uitleg over het beschikbaar te komen zenderaanbod. De verwachting is dat Telenet ook een lanceerdatum voor het digitale ethertelevisie gaat aankondigen. Norkring legt op deze persconferentie de technische mogelijkheden van haar televisienetwerk uit.

    Alleen VRT in de lucht

    In Vlaanderen is op dit moment alleen de frequentiemux waarop de Vlaamse publieke omroep VRT uitzend in de lucht. De tv- en radiozenders van de VRT worden in DVB-T uitgezonden. Op de persconferentie wordt wellicht duidelijk of frequentiemux van de VRT op termijn ook naar DVB-T2 wordt gemigreerd.

    TelenetNorkringDVB-TDVB-T2DigitenneethertelevisiedigitaalVRT

    Reacties