Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Telenet wil hoe dan ook eigen tv-kanaal

    De Vlaamse kabelaar Telenet heeft haar intentie bevestigd om zelf een tv-zender of productie-maatschappij te willen. Als overname van Vier en Vijf tv niet kan, dan een eigen kanaal.
    Jan-Hein Visser
    14 februari 2014
    comments 0
    Telenet wil hoe dan ook eigen tv-kanaal
    De Vlaamse kabelaar Telenet heeft haar intentie bevestigd om zelf een tv-zender of productie-maatschappij te willen. Als overname van VIER en VIJF niet kan, dan een eigen kanaal.

    Net als het Nederlandse zusterbedrijf UPC heeft het Vlaamse Telenet deze week haar jaarcijfers beschikbaar gesteld aan de media en daarbij kwam weer de intentie voor het opzetten van een eigen zender ter sprake. Telenet heeft bevestigd deze plannen nog altijd te hebben, indien een overname van de zenders VIER en VIJF niet kan. De wens voor die overname roept in België veel kritische vragen op.

    Telenet te machtige positie

    VIER en VIJF zijn nu net als de Nederlandse SBS-kanalen deels in handen van uitgever Sanoma  én van productiehuis De Vijver. Telenet wil in dat laatste bedrijf instappen en peilt bovendien bij Sanoma of die van de zenders af zouden willen. Maar de Belgische media-regulatoren hebben op voorhand al bezwaren geuit. Telenet heeft al in heel Vlaanderen een monopolie op de kabel en zou dan teveel macht in het Vlaamse medialandschap kunnen krijgen. Mocht een (gedeeltelijke) overname niet lukken dan wil Telenet een geheel nieuwe eigen zender beginnen.
    TelenetLiberty GlobalSanomaVlaanderenVier TVVijf TVUPCtv-zender

    Reacties

  1. Interview

    • *

      Katja Schuurman

      All-In

      In All-In speelt Katja Schuurman een irritante toerist en ze vond deze Nederlands-Vlaamse comedyserie een feest om te maken, vertelt ze aan Totaal TV.
      Reacties0 reactie(s)

    Veronica Superguide