Themakanalen Channel 5 worden free to air
De 2 digitale themazenders van de Britse zender Channel 5 zullen nog dit jaar ook ongecodeerd gaan uitzenden via de Astra op 28,2 oost. Na de aankondiging van Channel 4 HD nog meer goed nieuws voor de schotelbezitter.
3 maart 2011
comments 0

Channel 5 heeft officieel bevestigd dat er plannen zijn om ook free to air ofwel ongecodeerd te gaan uitzenden via Freesat met haar zenders Five Star (tot nu toe Fiver geheten) en Five USA. De enige resterende vraag is per wanneer want dit is afhankelijk van de zogeaamde Narrow-beam capaciteit ofwel een satelliet die officieel alleen het Britse grondgebied bestrijkt.
En het wachten lijkt daarbij op de lancering en ingebruikname van de Astra 1N. De Astra 2D, die nu op 28,2 oost de Britse zenders doorstraalt (en ook in de Benelux nog is te ontvangen) heeft te weinig capaciteit en ongecodeerd uitzenden op een pan-Europese uitzendbeam kan niet vanwege uitzendrechten.
Five Star en Five USA zijn de 2 digitale zusterkanalen van Channel 5 wat zogezegd het vijfde nationale Britse tv-netwerk is. Overigens is Channel 5 (de zenders hebben allemaal een redesign gekregen en 'Five' heet weer gewoon Channel 5) al ongecodeerd te zien via 28,2 graden oost. Onder meer CanalDigitaal en TV Vlaanderen kijkers met een Triple Sat schotel kunnen de zender daarom al bekijken.
Channel 5FreesatAstraCanalDigitaalTriple Sat









