Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Turkije haalt tv-zender uit de lucht

    De satellietverspreiding van tv-zender IMC TV is vorige week op last van de Turkse overheid gestaakt. De zender zou propaganda maken voor terroristische organisaties.
    Jarco Kriek
    1 maart 2016
    comments 0
    Turkije haalt tv-zender uit de lucht

    De satellietverspreiding van tv-zender IMC TV is vorige week op last van de Turkse overheid gestaakt. De zender zou propaganda maken voor terroristische organisaties.


    De Turkse overheid heeft de uitzendingen van IMC TV niet definitief kunnen staken. Satellietverspreiding via de Turksat-satelliet op 42 graden oost kon worden gestopt, maar de tv-zender is nog wel via een internetstream te bekijken. De Turkse overheid beschuldigt IMC TV propaganda voor de Koerdische organisaties PKK en KCK te maken. Een recente aanslag in Turkije wordt aan Koerdische terreurorganisaties gelinkt.

    Turkije haalt vaker zenders uit de lucht

    Het is niet de eerste keer dat de Turkse mediawaakhond RTUK de uitzendlicenties van zenders afneemt en de satellietverspreiding via de Turksat-satelliet laat stoppen. Vorig jaar werden er zeven tv-zenders – waaronder een kinderkanaal – het zwijgen opgelegd.

    TurkijeTurksatRTUKIMC TVterreuraanslagAnkaraIstanbulPKKKCKDigitürkinternetonlineIPTVinternetstreamsatellietlineairlicentievergunninguitzendlicentieuitzendvergunning

    Reacties