TV Dordrecht digitaal bij UPC
De lokale tv-zender TV Dordrecht is sinds kort definitief bij UPC in het digitale tv-aanbod te ontvangen. De zender wil graag in omliggende gemeenten uitzenden maar die ontvangst is alleen via een omweg nu mogelijk.
14 april 2011
comments 0

De omroep besteedt veel aandacht aan het nieuws uit Dordrecht maar ook de gehele regio Drechtsteden. Daarnaast is er onder meer een kinderprogramma, meningen van kijkers, reportages over evenementen en in het weekeinde is er ook zendruimte voor religieuze organisaties op TV Dordrecht.
De omroep was en is ook te ontvangen via de analoge kabel van UPC in Dordrecht. In het digitale pakket kan de zender, technisch gezien, ook worden ontvangen in een groot deel van omringende gemeenten zoals Ridderkerk, Zwijndrecht of Papendrecht maar is hier toch niet zichtbaar. Alhoewel TV Dordrecht juist graag in de omliggende gemeenten wil uitzenden is de zender alleen automatisch op kanaal 31 te zien in Dordrecht terwijl het feitelijke ontvangstgebied nu veel groter is. Het officiële verzorgingsgebied van RTV Dordrecht is overigens nog altijd alleen de gemeente Dordrecht zelf.
Wie echter in omliggende gemeenten (middels resetten fabrieksinstellingen van de decoder) de activeringscode (die functioneert als netwerkcode) invoert van Dordrecht (135) krijgt de zender dan alsnog op plek 31 te zien, moet dan echter weer de eventueel beschikbare eigen lokale omroep missen. UPC geeft de lokale omroepen wel in de hele regio opdezelfde uitzendfrequentie in één multiplex door. Zo is ook in Rotterdam de lokale omroep al beschikbaar (Rotterdam TV en Dynamic) maar dan moet wel de Rotterdamse netwerkcode worden gebruikt. Wie buiten Rotterdam zo als activeringscode 219 gebruikt zal dan die zenders op kanaal 31 en 32 zien, al is het wel mogelijk dat bepaalde interactieve onderdelen dan niet (meer) goed werken.
De werkwijze van UPC met het beschikbaar stellen van de lokale zenders kent daarmee een groot verschil met de werkwijze van Ziggo, dat lokale zenders ook per regio ook om praktische én technische redenen op één dezelfde frequentie (digitale multiplex) doorgeeft maar dan ook in dat hele gebied waar ze worden doorgegeven beschikbaar stelt. Zo is bijvoorbeeld Den-Haag TV digitaal bij Ziggo ook via voorkeuze 950 bij Ziggo te zien in Delft, Rijswijk, Leidschendam-Voorburg en Zoetermeer.
UPCTV DordrechtTV Hoeksche WaardRotterdam TVZiggoDen-Haag TV










