Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    TV reageert op handgebaren

    JVC introduceert een tv-toestel dat op afstand kan worden bediend door middel van handgebaren en -klappen. Twee keer klappen is 'aan', drie keer klappen is 'uit'.
    Jan-Hein Visser
    14 oktober 2007
    comments 0
    TV reageert op handgebaren
    JVC introduceert een tv-toestel dat op afstand kan worden bediend door middel van handgebaren. Twee keer klappen en het toestel gaat aan, drie keer klappen en het gaat uit. Met handgebaren wisselt het toestel van kanaal, toont het menu of past het volume aan. De gebarentelevisie is een feit.

    Ontwikkelaars stellen dat met alle mogelijkheden de afstandsbedieningen steeds ingewikkelder worden en dat JVC het de kijker makkelijk wil maken. Het toestel wordt uitgerust met een camera en microfoon die de geluiden en gebaren van de kijker registreert. Met de hand kan door het menu gebladerd worden, en met de vinger worden gekozen en geactiveerd. In het midden van het scherm verschijnen zes icoontjes en een hand voor de navigatie. Overigens reageert de camera alleen op de 'vorm van een hand', en bij meerdere handen in de huiskamer alleen op de hand rechtsboven in het zicht.

    Voordat het idee echt commercieel gelanceerd wordt, doet JVC nog onderzoek onder gebruikers op een indruk te krijgen van de behoefte aan de uitvinding. De Japanse zender NHK is erg geïnteresseerd in het project; zij stelt dat in verband met het verouderen van een groot deel van de bevolking dergelijke simpele technieken een oplossing kunnen zijn om voor die groep toch high-tech en digitale producten toegankelijk te maken.
    JVCtvhandgebarenklappen

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)