Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    TV-zenders verhuizen uitzendlicenties vanwege naderende Brexit

    Nu de afspraken van een gecontroleerde Brexit vastere vormen beginnen aan te nemen, gaan internationale mediabedrijven op de nieuwe situatie participeren. Ze verhuizen de uitzendlicenties van televisiezenders.
    Peter de Koning
    28 november 2018
    comments 0
    TV-zenders verhuizen uitzendlicenties vanwege naderende Brexit
    Foto ANP

    Veel in Europa uitzendende televisiezenders gebruiken een uitzendlicenties die door media-autoriteiten in het Verenigd Koninkrijk is afgegeven. Dit komt vooral omdat de hoofdkantoren van deze mediabedrijven in het Verenigd Koninkrijk gevestigd zijn. Nu het Verenigd Koninkrijk nog onderdeel van de Europese Unie is, kunnen deze uitzendlicenties gebruikt worden voor distributie van televisiezenders in alle bij de Europese Unie aangesloten landen. Deze situatie wordt anders als het Verenigd Koninkrijk zich in de directe toekomst uit de Europese Unie terugtrekt.

     

    Uitzendlicenties

    In de meeste gevallen blijven de hoofdkantoren van de mediabedrijven nog wel in het Verenigd Koninkrijk gezeteld. De uitzendlicenties worden echter naar lokale kantoren in landen van de Europese Unie verhuisd. Dit doet ook Turner Broadcasting System (TBS). Het mediabedrijf heeft bij de Duitse media-autoriteiten de aanvraag voor de uitzendlicenties voor zes zenders ingediend. De huidige uitzendlicenties zijn door het Verenigd Koninkrijk afgegeven. Voor de zenders TCM Ierland/Malta, TCM Griekenland, TCM Frankrijk, WBTV Frankrijk, TNT Polen en TNT Roemenië is volgens Broadband TV een uitzendlicentie bij de Duitse mediawaakhond KEK aangevraagd. De uitzendlicenties worden bij goedkeuring ondergebracht in het bedrijf Turner Broadcasting System Deutschland.

    Turner Broadcasting SystemTBSuitzendlicentietvtelevisietv-zendersEuropaEuropese UnieEUBrexit

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)