Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    ‘Uitzenden via Dab+ veel te duur’

    DAB+ radio is een steeds groter succes, maar niet voor kleine themazenders die de enorme distributiekosten vaak niet kunnen ophoesten.
    Jan-Hein Visser
    21 februari 2019
    comments 5
    ‘Uitzenden via Dab+ veel te duur’
    Foto ANP

    Het zenderaanbod op DAB+ in Nederland en België groeit gestaag. Ook het aantal gebruikers blijft groeien. DAB+ moet het daarbij vooral ook hebben van de themazenders die het aanbod ten opzichte van FM vergroten. Maar toch loopt het juist bij de kleinere stations regelmatig spaak met uitzenden op DAB+. In Nederland verdwenen al enkele kleinere zenders van DAB+, maar ook in Vlaanderen speelt dit probleem. De oorzaak ligt bij de hoge kosten.

     

    VBRO zoekt donateurs voor kosten dab+

    Het is nu VBRO Evergreen dat vanaf maart de uitzendingen moet gaan staken: het zusterstation van de Westvlaamse omroep VBRO kan de distributiekosten van een ton per jaar onmogelijk blijven ophoesten. De zender probeert nog in de lucht te blijven middels een actie voor donateurs die dertig euro per maand bijdragen. Maar dat lijkt een vrij hopeloze poging voor één themazender via DAB+, een uitzendsysteem dat bovendien geen pay-radio kent. Online is het station VBRO Evergreen bovendien net als duizenden andere stations ook overal te beluisteren.

    Reacties

  1. TV-TIP John Wick: Chapter 2

    John Wick: Chapter 2
    RTL 7 om 20:25 uur
    Eigenlijk wil huurmoordenaar John Wick (Keanu Reeves) met pensioen, maar dat zit er voorlopig niet in. Hij heeft nog een schuld in te lossen bij voormalig opdrachtgever Santino D'Antonio. Daarvoor moet hij naar Italië. Als blijkt dat iemand een prijs op Wicks hoofd heeft gezet, krijgt hij zijn levensgevaarlijke collega's achter zich aan.

    TV-TIP Steenrijk, Straatarm

    Steenrijk, Straatarm
    SBS 6 om 20:30 uur
    Lorraine heeft haar zaakjes prima op orde. Samen met haar dochter Merle woont ze in Istanbul, waar ze een cosmetische kliniek uit de grond heeft gestampt. Nieuw haar, een paar pronte borsten of een gezicht zonder plooien? Lorraine werkt de klok rond om de wereld er nét even wat aantrekkelijker uit te laten zien. En dat heeft haar bepaald geen windeieren gelegd. Hoe anders is dat in Leeuwarden, waar Christa en haar dochter Mandy elke dubbel moeten omdraaien.

    Interview

    • *

      Monic Hendrickx

      Arcadia

      Monic Hendrickx en regisseur Tim Oliehoek vonden het fijn om een tijdje in de futuristische wereld van de nieuwe serie Arcadia rond te lopen, maar ze zouden daar nooit willen wonen.
      Reacties0 reactie(s)