Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ultra HD meer verkocht dan Full HD

    De verwachting is dat er dit jaar meer Ultra HD-televisies dan Full HD-televisies worden verkocht.
    Jarco Kriek
    21 januari 2016
    comments 5
    Ultra HD meer verkocht dan Full HD

    De verwachting is dat er dit jaar meer Ultra HD-televisies dan Full HD-televisies worden verkocht. De helft van de verkochte televisies heeft een beeldscherm dat voor Ultra HD geschikt is. Dat meldt Nu.nl.


    Het marktaandeel van Ultra HD-televisies groeit in 2016 naar verwachting naar 49 procent. Bij Full HD-televisies blijft het marktaandeel op 36,6 procent steken. De koper van een Ultra HD-televisie moet er zich wel van bewust zijn dat het aanbod van volwaardig Ultra HD-content nog zeer gering is. Hoofdzakelijk kan men in Nederland lineair via satelliet naar enkele Ultra HD-kanalen kijken, waarvan velen voor demonstratiedoeleinden zijn. Ook kan men online via de Amerikaanse videodienst Netflix naar series kijken. Hiervoor dient men wel het duurste Netflix-abonnement af te nemen.

    Ultra HD in steeds meer huiskamers

    Het aandeel van verkochte 4K Ultra HD-televisies laat een blijvende stijgende lijn zien. In 2013 was het aandeel nog drie procent. Dat steeg in 2014 naar 17,1 procent en nog een jaar later in 2015 naar 36,6 procent. Na de verwachte 49 procent in 2016 denken analisten en marktonderzoekers dat in 2017 een marktaandeel van 58,9 procent wordt bereikt.

    Koop Ultra HD toekomstzeker

    De consument die in 2016 een Ultra HD-televisie gaat kopen, doet er goed aan zich vooraf goed in te lichten en naar de specificaties van de televisie te kijken. Vooral de ondersteuning van de High Dynamic Range (HDR)-techniek blijkt voor toekomstig gebruik belangrijk. Steeds meer Ultra HD-content gaat deze techniek gebruiken.

    Ultra HDUltra HD PremiumFull HD4KHDRHigh Dynamic Rangeelektronicaelectronicabranchetvtelevisetv-frabrikantentelevisiefabrikantenSamsungLGSonyPhilipsbeeldgeluid

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Bureau Groningen

    Bureau Groningen
    RTL 4 om 20:30 uur
    Ilse en Ruth krijgen een melding van een mogelijke drenkeling. Sezgin en Yorick moeten snel handelen wanneer een man dreigt zichzelf van het leven te beroven. Ewout trekt samen met Pim en Annemarie de weilanden in, op zoek naar een vermist hondje. Bas en Mitchel gaan op een melding af, waarbij ze onverwacht denken een vuurwapen te zien.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)