Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Unieke Amsterdamse radioreünie Radio Unique op REM-eiland en de Norderney

    De grootste en bekendste radiopiraat van Amsterdam keert met een radioreünie nog een keer terug in de ether. En niet alleen in Amsterdam.
    Jarco Kriek
    12 maart 2026
    comments 0
    Unieke Amsterdamse radioreünie Radio Unique op REM-eiland en de Norderney

    Radio Unique was de springplank voor veel bekende gezichten en stemmen die op dit moment in het medialandschap te zien en te horen zijn, maar in de jaren ’80 was de radiopiraat een schrik voor de toenmalige opsporingsdienst Radio Controledienst (RCD). Niet alleen omdat Radio Unique zelfs na tientallen inbeslagnames steeds na korte tijd weer terugkeerde in de ether, maar ook door het beschermen van de zenders met nepbommen en een slang. Die kon in werkelijkheid geen kwaad doen, maar leek op een giftige soortgenoot.

     

    REM-eiland

    Tijdens Eerste en Tweede Paasdag gaat Radio Unique terug naar de bron van de offshore radio. Op Eerste Paasdag hoor je de legendarische uitzendingen vanaf het beroemde REM-eiland, het platform dat midden op de Noordzee werd gebouwd voor vrije televisie en radio. Op Tweede Paasdag verhuist de studio naar het legendarische zendschip Norderney, beter bekend als het schip van Radio Veronica. Op deze dag kunnen radiovrienden ook op voor velen heilige bodem elkaar ontmoeten om herinneringen uit de goede oude tijd nieuw leven in te blazen.

     

    Bekende stemmen

    Gedurende beide Paasdagen zullen oud-radiomakers van Radio Unique in unieke programma’s de sfeer van toen met verhalen uit die tijd weer tot leven laten komen. Onder meer Erik de Zwart, Ruud Hendriks, Ton Lathouwers, Menno Dekker, Johan Vermeer en Jos van Heerden zullen op beide dagen een programma maken. Maar ook andere bekende dj’s uit deze tijd gaan een uur achter de microfoon kruipen. Onder meer Lion Keezer en Ron Muller zullen dit doen.

     

    Ether

    De unieke radioreünie is niet alleen wereldwijd online te beluisteren. In delen van Nederland zijn de programma’s ook in de ether te beluisteren. Dit kan in ieder geval Amsterdam en delen van Noord- en Zuid-Holland via DAB+ bij Dance Radio Amsterdam. Maar in andere delen van Nederland zullen ook andere radiozenders tijdens beide Paasdagen de radioreünie uitzenden.

     

    Programmering

    Onderstaand de programmering zoals deze nu bekend is.

     

    Eerste Paasdag 5 April

    10:00 - 11:00 Johan Vermeer

    11:00 - 12:00 Ton Lathouwers

    12:00 - 13:00 Menno Dekker & Paul van Waafren

    13:00 - 14:00 Ruud Hendriks

    14:00 - 15:00 Erik de Zwart

    15:00 - 16:00 Jos van Heerden

    16:00 - 17:00 Ruud van Velsen

    17:00 - 18:00 Johan Vermeer & Ron Muller

     

    Tweede Paasdag dag 6 April

    10:00 - 11:00 Johan Vermeer

    11:00 - 12:00 Ton Lathouwers

    12:00 - 13:00 Menno Dekker & Paul van Waafren

    13:00 - 14:00 Ruud Hendriks

    14:00 - 15:00 Erik de Zwart

    15:00 - 16:00 Jos van Heerden

    16:00 - 17:00 Wouter de Boer

    17:00 - 18:00 Johan Vermeer & Lion Keezer

    radiopiraatDAB+onlineradioRadio Unique

    Reacties