Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    UPC en Delta stellen videokanaal buiten werking

    Zowel UPC als Delta hebben nu in de meeste verzorgingsgebieden het zogeheten videokanaal buiten gebruik gesteld. De gewonnen bandbreedte wordt ingezet voor docsis of dvb-c multiplexen.
    Jan-Hein Visser
    28 februari 2014
    comments 14
    UPC en Delta stellen videokanaal buiten werking
    Zowel UPC als Delta hebben nu in de meeste verzorgingsgebieden het zogeheten videokanaal buiten gebruik gesteld. De gewonnen bandbreedte wordt ingezet voor docsis of dvb-c multiplexen.

    Van oudsher waren er afspraken om een frequentiegebied vrij te houden voor de zogeheten videokanalen, meestal kanaal 36 (en de twee naastliggende kanalen daarmee ook om storingen uit te sluiten). Ook voor gameconsoles is dit kanaal vaak gebruikt. Dat lukt nu niet meer en UPC en Delta hebben de gebruikers daarvoor gewaarschuwd.

    Probleem voor video-inserters

    Het in gebruik nemen van deze frequentieruimte levert de kabelbedrijven meerdere multiplexen op die kunnen worden ingezet voor Docsis diensten (internet) of DVB-C (digitale of HD-televisie). Delta maakte recent voor de uitbreiding van het digitale zenderaanbod ook al andere analoge kanalen vrij. Klachten van gebruikers kwamen er wel, maar niet zozeer degenen die nog het kanaal gebruiken (met altijd slecht beeld en geluid) voor het afspelen van videocassettes, dit kan immers vrijwel altijd via scartkabels. Vooral gebruikers die een ander videokanaal in het netwerk zetten (bijvoorbeeld voor bewaking of om signalen naar een andere ruimte door te sturen) klagen hierover. Apparatuur van bijvoorbeeld Marmitek werkt op die manier, maar volgens technici van UPC is er voor dat soort toepassingen nog wel een alternatief kanaal beschikbaar.
    DeltaUPCanaloogvideokanaalscartvhsgameconsolesvideo inserterDocsisDVB-C

    Reacties

  1. TV-TIP De Hygiënepolitie

    De Hygiënepolitie
    SBS6 om 20:30 uur
    Rob Geus reist naar Boetiek Hotel Thuis Bij Schell in Rotterdam. Het hotel ziet er aantrekkelijk uit: mooie kamers boven een hip restaurant, een jonge ondernemer op Instagram en zelfs aandacht in de krant. Achter die uitstraling klinkt echter een ander geluid. Sinds de overname in 2020 klagen gasten in reviews over vieze badkamers, bedwantsen en gebrek aan hygiëne. Wanneer Rob onderzoek doet, blijkt de werkelijkheid nog smeriger. Daarnaast heeft Rob een noodkreet ontvangen van Marijke en haar gezin uit het Friese Franeker. Zij wonen in een ernstig vervuild huis vol schimmel en lekkages. De pissebedden kruipen inmiddels zelfs het bed in. De familie ligt in de clinch met de woningbouw, dus komt Rob in actie.

    TV-TIP Deadliest Catch

    Deadliest Catch
    Discovery om 20:30 uur

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)