Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Vaticaan vanaf vandaag superscherp in HD

    De Vaticaanse televisiezender CTV zendt vanaf vandaag in HD-kwaliteit uit. Dat heeft ook positieve gevolgen van afnemers van televisieprogramma's en televisiebeelden van CTV.
    Jarco Kriek
    16 november 2010
    comments 0
    Vaticaan vanaf vandaag superscherp in HD

    De televisieomroep van het Vaticaan, CTV, gaat al haar uitzendingen vanaf vandaag in HD-kwaliteit verspreiden. Dat heeft de Vaticaanse “staatsomroep” vandaag op een persconferentie bekend gemaakt. CTV maakt hiermee een volgende stap in de digitalisering.

    CTV werd in 1983 door de toenmalige paus Johannes Paulus II opgericht. De overstap naar HDTV wordt door CTV omschreven als de grootste stap voorwaarts sinds haar oprichting. De overstap naar HDTV heeft niet alleen voor CTV positieve gevolgen. Europese televisiezenders die beelden van CTV afnemen kregen deze nu voortaan ook in native HD-kwaliteit aangeleverd. Dat zou in praktijk kunnen inhouden dat de Nederlandse publieke omroep RKK meer echte HD-programma’s via één van de Nederlandse publieke HD-kanalen kan gaan uitzenden. Satellietkijkers mogen daarnaast de hoop koesteren dat CTV HD binnenkort via de Hotbird satelliet gaat uitzenden. Onlangs werd in Barcelona een pauselijke inzegening al door het Belgische bedrijf Alfacam in native HD-kwaliteit geregistreerd.

    “De keuze lijkt misschien duur en te ambitieus, maar we mogen het risico niet lopen dat de paus geleidelijk aan verdwijnt uit het televisielandschap” onderbouwde CTV vanmiddag de pauselijke stap naar HDTV tijdens de persconferentie in het Vaticaan. CTV heeft overigens zelf weinig van het pauselijk budget hoeven weg te nemen. Elektronicafabrikant Sony en de katholieke liefdadigheidsorganisatie Ridders van Columbus namen het grootste gedeelte van de HDTV-update van de televisiezender voor rekening.

     

    CTVVaticaanSonyHDTVKRORKKNPOpublieke omroep

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)