Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Veel kijkers zijn CNBC kwijt

    Het blijkt dat veel kijkers via met name de kabel en digitenne de zender CNBC 'kwijt' zijn nadat deze vorige maand de kanaaldeling met National Geographic Channel stopte. CNBC is enkel nog via digitale kabel en satelliet te verkrijgen maar zal niet uit Nederland en België verdwijnen.
    Jan-Hein Visser
    14 december 2009
    comments 0
    Veel kijkers zijn CNBC kwijt
    Opmerkelijk veel kijkers lijken de Amerikaanse business-news zender CNBC te missen nadat National Geographic Channel de kanaaldeling recentelijk stopte. CNBC was altijd in de ochtenduren via dit kanaal te ontvangen. Programmaraden en kabelaanbieders in heel het land krijgen nu vragen over het verwijderen of verdwijnen van CNBC.

    CNBC was al vanaf de start van National Geographic Channel in 1998 te zien en trok, net als andere nieuwszenders (zoals Euronews) juist in de ochtenduren veel kijkers met de op Europa gerichte programmering. CNBC is de grootste Amerikaanse Business-news zender en geniet ook in Europa een goede reputatie. Omdat National Geographic Channel in de Benelux indertijd de opvolger was van NBC Europe en NBC Universal tot 2006 nog 25% aandeel hier had, werd de kanaaldeling gehandhaafd.

    Deze kanaaldeling is echter zónder dit vooraf aan te kondigen opgeheven en National Geographic Channel is nu 24 uur per dag te ontvangen. Dat zal ongetwijfeld door veel kijkers gewaardeerd worden, waarbij vooral ook aan de jongere kijkers wordt gedacht. Het gevolg is echter wel dat CNBC uitsluitend nog via digitale kabelpakketten (24 uur per dag) en via de satelliet (ook 24 uur per dag en bovendien ongecodeerd maar dus ook via CanalDigitaal en TV Vlaanderen) is te volgen. Via analoge kabel, maar ook bij Digitenne én Interactieve TV van KPN is CNBC nu in het geheel niet meer te zien. Het verwijderen uit de analoge kabelpakketten is, in tegenstelling tot wat veel kijkers denken, géén actie waar programmaraden invloed op hebben gehad.

    CNBC heeft in de ochtend een op Europa gerichte programmering, in de middag ook programma's die een overname zijn uit The States zoals Closing Bell met Maria Bartiromo. In de avonduren is er ook entertainment zoals Late Night met Conan 'o Brien en om 00.30 uur is er elke weekdag het NBC Nightly News live uit New-York, met onder meer News anchor Brian Williams. In de nacht brengt CNBC (gezien de tijdstippen) Aziatisch nieuws en in het weekend biedt de zender programma's over Lifestyle met de thema's reizen & vrije tijd, sport, luxury, entertainment en current affairs.
    CNBCCNBC Europe

    Reacties

  1. TV-TIP Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    Louis Theroux: Shooting Joe Exotic
    NPO 3 om 22:00 uur
    Louis Theroux reist opnieuw naar Oklahoma om te zien wat er sindsdien is gebeurd. Joe Exotic, ook bekend als Joseph Allen Maldonado-Passage, verblijft vandaag in een federale gevangenis voor een moordplot en aanklachten voor dierenmishandeling.

    TV-TIP De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander

    De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander
    NPO 2 om 23:20 uur
    Wie was Sigmund Freud en hoe werd zijn denken gevormd door zijn positie als Jood in Europa aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog? De documentaire onderzoekt hoe Freuds ervaringen met uitsluiting in Wenen en Praag, en later de dreiging van het nazisme, doorwerkten in zijn ideeën over het menselijk bewustzijn, macht en kwetsbaarheid.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)

    Veronica Superguide