Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Veel tv-reclames in HD, programma’s blijven achter

    Langzaam maar zeker gaat het de goede kant op met HDTV in Nederland. Steeds meer Nederlanders zijn in het bezit van een voor HDTV geschikte televisie en digitale decoder. Er wordt dan ook meer naar HD-kanalen gekeken.
    Jarco Kriek
    9 februari 2012
    comments 0
    Veel tv-reclames in HD, programma’s blijven achter

    Langzaam maar zeker gaat het de goede kant op met HDTV in Nederland. Steeds meer Nederlanders zijn in het bezit van een voor HDTV geschikte televisie en digitale decoder. Er wordt dan ook meer naar HD-kanalen gekeken.

    Dat komt ook omdat steeds meer tv-aanbieders de HD-kanalen van de tien belangrijkste en meest bekeken tv-zenders van Nederland in het basispakket plaatsen. Omdat de HD-kanalen bij veel HD-decoders automatisch vooraan in de zenderlijst worden geplaatst, kijken meer Nederlandse tv-kijkers automatisch naar de HD-kanalen van tv-zenders van de publieke omroep, RTL Nederland en SBS Nederland. De oplettende tv-kijker wordt dan ook direct duidelijk dat steeds meer tv-reclames op deze HD-kanalen in native HD-kwaliteit worden uitgezonden.

    Dat is ook steeds meer bij promotie- en aankondigingsitems voor tv-programma’s op deze HD-kanalen het geval. Maar er volgt dan in veel gevallen een teleurstelling als blijkt dat het daadwerkelijke programma niet in native HD-kwaliteit op het HD-kanaal wordt uitgezonden. Toch kan men ook een vooruitgang in het aantal in native HD uitgezonden programma’s op Nederlandse HD-kanalen waarnemen. Vooral de publieke omroep lijkt – ondanks aangekondigde bezuinigingen – hierbij het voortouw te nemen. Steeds meer eigen producties van publieke omroepen zijn in native HD op de HD-kanalen Nederland 1 HD, Nederland 2 HD en Nederland 3 HD te bekijken.

    Ook bij de commerciële mediabedrijven RTL Nederland en SBS Nederland zijn steeds meer uitgezonden programma’s in native HD-kwaliteit te bekijken. Het gaat dan voornamelijk om aangekochte series en films. Maar ook enkele eigen producties worden in native HD-kwaliteit uitgezonden. Uitzondering blijft echter de grote televisieshows als The Voice of Holland en The Winner Is. Producent Talpa maakte onlangs aan Totaal TV bekend dat men dit soort programma’s ook in native HD-kwaliteit kan aanleveren. De tv-zender hoeft maar te kikken en de programma’s kunnen in native HD-kwaliteit worden uitgezonden, liet woordvoerder Thomas Notermans Totaal TV weten. Toch lijkt bij commerciële omroepen de kosten/baten analyse een grote rol te spelen. Er staat op dit moment geen substantieel hogere reclameinkomsten tegenover de extra kosten die gemaakt moeten worden om een programma in native HD uit te zenden. 

    Publieke omroepNPORTL NederlandSBS NederlandHDHDTVNederland 1 HDNederland 2 HDNederland 3 HDRTL 4 HDRTL 5 HDRTL 7 HDRTL 8 HDSBS 6 HDNet 5 HDVeronica HD

    Reacties

  1. TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    TV-TIP Bureau Groningen

    Bureau Groningen
    RTL 4 om 20:30 uur
    Ilse en Ruth krijgen een melding van een mogelijke drenkeling. Sezgin en Yorick moeten snel handelen wanneer een man dreigt zichzelf van het leven te beroven. Ewout trekt samen met Pim en Annemarie de weilanden in, op zoek naar een vermist hondje. Bas en Mitchel gaan op een melding af, waarbij ze onverwacht denken een vuurwapen te zien.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)

    Veronica Superguide