Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Verkoper illegale abonnementen moet Ziggo schade betalen

    De verkoper van Dreambox-ontvangers waarmee illegaal naar het volledige zenderaanbod van Ziggo kon worden gekeken, krijgt een fikse boete.
    Jarco Kriek
    26 juni 2024
    comments 3
    Verkoper illegale abonnementen moet Ziggo schade betalen
    Foto Getty Images

    De 51-jarige David S. uit Etten-Leur moet Ziggo een schadevergoeding van 30.000 euro betalen. Ook legde de rechter hem een taakstraf van 180 uur op. De straffen zijn lager dan het Openbaar Ministerie twee weken geleden eiste. Het OM had berekend dat met de illegale handel 70.000 euro was verdiend en stelde dat dit bedrag volledig als schadevergoeding aan Ziggo betaald diende te worden.

     

    Tussenweg

    1. S. stelde echter dat hij slechts 14.000 euro winst had gemaakt met de illegale verkoop. Deze berekening vond de rechter te laag. Dit te meer omdat uit de administratie, die bij de politieactie in 2018 in beslag werd genomen, bleek dat S. op dat moment vierhonderd klanten had. S. had de servers die voor de illegale tv-dienst werden gebruikt in eigen beheer in zijn woning geplaatst. De twintig computers en harde schijven die in beslag zijn genomen, krijgt de veroordeelde man niet meer terug. S. gebruikte de cardsharing techniek. Hierbij wordt een legaal gekocht abonnement met meerdere afnemers van de illegale tv-dienst via servers gedeeld. De provider ontvangt behalve het legaal gekochte abonnement geen inkomsten van de gedeelde toegang.

     

     

    ZiggoVodafoneZiggoillegaalabonnementtelevisiecardsharing

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Bureau Groningen

    Bureau Groningen
    RTL 4 om 20:30 uur
    Ilse en Ruth krijgen een melding van een mogelijke drenkeling. Sezgin en Yorick moeten snel handelen wanneer een man dreigt zichzelf van het leven te beroven. Ewout trekt samen met Pim en Annemarie de weilanden in, op zoek naar een vermist hondje. Bas en Mitchel gaan op een melding af, waarbij ze onverwacht denken een vuurwapen te zien.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)