Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Vervolg soap Mediawet op 1 maart

    De Eerste Kamer debatteert definitief op 1 maart over vernieuwingen in de Mediawet. Mediastaatssecretaris Sander Dekker heeft de beloofde documenten naar de senatoren gestuurd.
    Jarco Kriek
    15 februari 2016
    comments 0
    Vervolg soap Mediawet op 1 maart
    Foto: ANP

    De Eerste Kamer debatteert definitief op 1 maart over vernieuwingen in de Mediawet. Mediastaatssecretaris Sander Dekker heeft de beloofde documenten naar de senatoren gestuurd.


    Sander Dekker moet fors door de knieën om de Mediawet door de Eerste Kamer te loodsen. Hierdoor is de Mediawet op een flink aantal punten van wijzigingen voorzien. Het gaat hier onder meer om het aanpassen van de procedure rond benoemingen van NPO-bestuurders en het openstellen van het publieke omroepbestel voor externe partijen. Door zijn brief hoopt Dekker de senatoren van de vernieuwingen in de Mediawet te kunnen overtuigen en een meerderheid in de Eerste Kamer te verkrijgen.

    Sander Dekker stuntelt bij Mediawet

    In een blog op vaksite Spreekbuis stelt Omroep MAX-baas Jan Slagter dat Sander Dekker in zijn eerdere optreden in de Eerste Kamer op 1 februari regelmatig met zijn mond vol tanden stond en stuntelig overkwam. Slagter stelt dat door de vernieuwingen in de Mediawet de journalistieke onafhankelijkheid in het geding komt en 'we' richting Poolse toestanden kunnen afglijden. "Iedereen betaalt belastinggeld, niet alleen een elite die bediend moet worden met informatie, educatie en cultuur. Eigenlijk wil Dekker de publieke omroep afbreken: zonder amusement minder kijkers en minder Ster-inkomsten. Straks houden we nog maar één net over...", aldus Slagter in zijn blog.

    NPOpublieke omroepEerste KamerJan SlagterSpreekbuisNOSJan de JongbezuinigingbezuinigingenRTL 4RTL4MediawetamusementRanking The StarsPaul de LeeuwNPO3NPO 3Suzanne KunzelerTweede KamereducatieinformatiecultuurTweede KamerwetsvoorstelSander DekkermediamediabeleidmediastaatssecretarisomroepomroepstadHilversum

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)