Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Viaplay en Ziggo zetten vol in op uitzendrechten Formule 1

    Er lijkt een harde strijd te komen tussen Viaplay en VodafoneZiggo (Ziggo/Ziggo Sport) met betrekking tot de uitzendrechten van de Formule 1 na 2024.
    Jarco Kriek
    5 april 2023
    comments 7
    Viaplay en Ziggo zetten vol in op uitzendrechten Formule 1
    Foto Getty Images

    VodafoneZiggo was tot 2022 de eigenaar van de Nederlandse uitzendrechten. Viaplay nam de uitzendrechten in 2022 over, maar de huidige uitzendrechtendeal loopt na 2024 af. Nu het erop lijkt dat de rechten van de Eredivisie na 2025 in handen van ESPN blijven, heeft VodafoneZiggo voldoende geld in kas om een hoger bod uit te brengen op de uitzendrechten van de Formule 1. VodafoneZiggo heeft interesse in de uitzendrechten van de Eredivisie, maar lijkt – net zoals streamingdiensten als Prime Video, Videoland en Viaplay – buitenspel gezet te zijn.

     

    Langere termijn

    Marco Zwaneveld – head of sports Viaplay Nederland – is in een vraaggesprek met Broadcast Magazine duidelijk over de intentie met de Formule 1. De streamingdienst wil ook na 2024 de autosport in huis houden. Voor FOM/Liberty Media is de onderlinge strijd om de uitzendrechten tussen VodafoneZiggo en Viaplay - mogelijk nog aangevuld met andere streamingdiensten als Prime Video en Netflix - goed nieuws. Het zorgt voor een prijsopdrijving van de uitzendrechten die hierdoor waarschijnlijk veel meer gaan opleveren dan de huidige – naar verluidt – 35 miljoen euro per jaar.

    ViaplayViaplay GroupZiggoVodafoneZiggoZiggo SportFormule 1uitzendrechten

    Reacties

  1. TV-TIP Got Talent

    Got Talent
    RTL 4 om 20:00 uur
    Weerbericht

    TV-TIP Flikken Rotterdam

    Flikken Rotterdam
    NPO 1 om 20:40 uur
    Carolien en Dries onderzoeken een moord in een natuurgebied. Het eerste spoor leidt naar een verward persoon. Carolien neemt na contact met Karel Zoet een onverwachte beslissing. Noucha en Stan onderzoeken de dood van een conciërge in een dronehal. Hij lijkt te zijn doodgeschoten, maar de kogel is zoek.

    Interview

    • *

      Floortje Dessing

      Floortje over de oceaan

      In Floortje over de oceaan gaat Floortje Dessing op zoek naar mensen die zich volop inzetten voor het behoud van het zeeleven.
      Reacties0 reactie(s)