Viaplay geeft duidelijkheid over Formule 1 Dutch GP Zandvoort

Viaplay krijgt in Nederland naast de huidige OTT streamingdienst ook twee lineaire kanaken. Viaplay TV en Viaplay TV+ zijn vanaf 14 maart in ieder geval beschikbaar bij de providers Odido en Delta. Daarbij wordt gesproken over exclusiviteit. KPN heeft echter al bevestigd dat met Viaplay over doorgifte wordt gesproken. Ziggo houdt zich op de vlakte en bevestigt noch ontkent dat er gesprekken met Viaplay worden gevoerd.
Dutch GP
Het heeft er inderdaad alle schijn van dat de exclusiviteit van Odido en Delta van korte duur is, want een woordvoerder van Viaplay Nederland laat weten dat er vanuit wordt gegaan dat de Dutch GP Formule 1-race in Zandvoort live op Viaplay TV wordt uitgezonden. Dit is de zender waar bijvoorbeeld samenvattingen van Formule 1-races en de voetbalcompetities Premier League en Bundesliga te zien zijn. Omdat Viaplay voornemens is om de race in Zandvoort op Viaplay TV uit te gaan zenden, moet dit kanaal in minimaal 75 procent van alle huishoudens op een lineair kanaal in het basispakket worden aangeboden. Hiervoor is de huidige afspraak met Odido en Delta onvoldoende en moet met zowel Ziggo als KPN een overeenkomst worden afgerond.
OTT
Een andere mogelijkheid is de hybride weg. In dat geval kan bij Odido en Delta de Dutch GP lineair via Viaplay TV aangeboden worden. Abonnees van andere providers kunnen de race dan online kijken, bijvoorbeeld via de Viaplay-app. Dit ligt minder voor de hand omdat de druk op de nu al haperende app dan mogelijk voor problemen gaat zorgen. Ook kijkt toezichthouder Commissariaat voor de Media (CvdM) kritisch mee bij het online aanbieden van in de Mediawet benoemde evenementen met een ‘open net’ label. Zo werd VodafoneZiggo onlangs vriendelijk doch dringend verzocht de verplichte registratie voor het kijken van Europese wedstrijden van Nederlandse voetbalclubs te laten vervallen.









