Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Viaplay nadert de afgrond: weer zware beursval

    Het moet snel beter gaan met Viaplay Group, anders dreigt het Zweedse mediabedrijf op de beurs van Stockholm ‘the point of no return’ te bereiken.
    Jarco Kriek
    13 juli 2023
    comments 3
    Viaplay nadert de afgrond: weer zware beursval
    Foto Getty Images

    De koers van het aandeel van Viaplay Group daalde na aanvang van de beursdag al snel met enkele tientallen procenten. Waar het aandeel twee jaar geleden nog bijna 600 Zweedse Kronen (SEK) waard was, lag de beurskoers vanmorgen nog slechts rond de 47 SEK. Gisteren was de koers van het aandeel nog zo’n 20 SEK hoger. De waarde van Viaplay Group is dus binnen 24 uur met meer dan een kwart gedaald. Was de totale beurswaarde gisteren nog 4,97 miljard SEK is dit bij de huidige aandelenkoers nog slechts 3,67 miljard SEK of ongeveer 320 miljoen euro.

     

    Slecht nieuws

    Reden voor de nieuwe koersval is een aankondiging die Viaplay Group rond middernacht deed uitgaan. Het bedrijf trok de prognose voor het volledige boekjaar 2023 terug. Ook werd gisteren nabeurs bekendgemaakt dat bestuursvoorzitter Permille Erenbjerg vanwege slechte gezondheid is teruggetreden. Een strategie-update volgt volgende week als de financiële cijfers over het tweede kwartaal worden gepresenteerd. Tot dat moment zegt Viaplay Group de kaken stijf op elkaar te willen houden. Gisteren lekte al uit dat in Nederland ontslagen bij Viaplay gaan vallen.

    ViaplayViaplay GroupOTTstreamingdienstonlinebeursbeurskoers

    Reacties

  1. TV-TIP Zappbios: Dolfje Weerwolfje

    Zappbios: Dolfje Weerwolfje
    NPO 3 om 15:25 uur
    Dolfje weet niet wat hem overkomt wanneer hij op de nacht van zijn zevende verjaardag verandert in een wit pluizig dier: een wolfje. Bij het licht van de volle maan springt hij uit het raam van zijn kamertje, de vrijheid tegemoet. Hij rent door het park en de tuin van de buren, vrolijk jagend op eenden en kippen. Als het licht wordt keert hij doodmoe huiswaarts, om een paar uur later wakker te worden als jongetje. Zijn pleegbroertje Timmie vindt het vet en doopt hem 'Dolfje weerwolfje'. De gevoelige Dolfje wil helemaal geen weerwolfje zijn. Hij is bang dat zijn pleegouders hem niet meer willen als ze ontdekken wie hij werkelijk is.

    TV-TIP Een jaar in vogelvlucht

    Een jaar in vogelvlucht
    NPO 2 om 20:30 uur
    Na de zomermaanden verandert Nederland van gezicht. De vakantie is voorbij, we moeten weer aan de slag, naar school, aan het werk. En dat doen we door weer en door wind. De herfst is in aantocht, met alle regenbuien en stormen die daarbij horen. In Amsterdam duikt Huub onder de grond om te onderzoeken waar al dat overtollige water blijft. Aan de kust wacht jutter Jan rustig op de aanzwellende wind, voor mensen als hij is dit nou juist de periode waarin het hart sneller gaat kloppen. Op de Veluwe staat de herfst traditioneel in het teken van het wildseizoen, terwijl op de boerderij van boer Jelmer nu de oogsttijd aanbreekt. Tijd voor Huub om daar weer eens een kijkje te nemen.

    Interview

    • *

      Floortje Dessing

      Floortje over de oceaan

      In Floortje over de oceaan gaat Floortje Dessing op zoek naar mensen die zich volop inzetten voor het behoud van het zeeleven.
      Reacties0 reactie(s)