Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Vlaamse omroep VRT moet in Brussel blijven

    Waar in Nederland Hilversum dé mediastad is, vervult in België het hoofdstedelijk gewest Brussel deze rol. Alle belangrijke zenders zitten in Brussel of daar vlakbij. De VRT is echter in zwaar verouderde gebouwen gehuisvest.
    Jan-Hein Visser
    26 januari 2012
    comments 0
    Vlaamse omroep VRT moet in Brussel blijven
    Waar in Nederland Hilversum dé mediastad is, vervult in België het hoofdstedelijk gewest Brussel deze rol. Alle belangrijke zenders zitten in Brussel of daar vlakbij. De VRT is echter in zwaar verouderde gebouwen gehuisvest.

    De VRT wordt op de locatie aan de Reyerslaan in Brussel steeds vaker geconfronteerd met een verouderde infrastructuur en de gebouwen worden vaak ook als ver van aangenaam om in te verblijven omschreven. Daarom overweegt de VRT om desnoods Brussel te verlaten en een andere (Vlaamse) stad als hoofdvestiging te zoeken. Vlaams minister Ingrid Lieten ziet graag dat de VRT in Brussel blijft en wil dat wordt onderzocht of de gebouwen kunnen worden gerenoveerd. Ook de Brusselse minister Grouwels staat erop dat de VRT blijft met als voornaamste argument dat Brussel immers ook de hoofdstad van Vlaanderen is.

    Alle belangrijke Belgische zendergroepen zitten ofwel in Brussel zelf (RTL TVi, RTBF, VRT) ofwel hebben ze hun hoofdvestiging daar in de buurt (SBS Belgium - Zaventem/Brussels Airport) en VTM (VVMA) in Vilvoorde. Met name de aanwezigheid van de VRT met haar hoofdzetel in Brussel is voor Vlaanderen ook altijd van strategisch belang geweest in de hoofdzakelijk Franstalige stad. De Waalse publieke omroep RTBF zit op dezelfde locatie als de VRT. Een definitief besluit zal niet voor komende zomer genomen worden.
    VRTRTBFBrusselVlaanderen

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)