Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Voorlopig akkoord Hollywood-schrijvers

    De stakende Hollywood-schrijvers hebben zaterdag een voorlopig akkoord bereikt met de filmproducenten. Als dit akkoord wordt goedgekeurd, zou dat het einde betekenen van de staking die Hollywood al ruim drie maanden in zijn greep houdt.
    10 februari 2008
    comments 0
    Voorlopig akkoord Hollywood-schrijvers
    De stakende Hollywood-schrijvers hebben zaterdag een voorlopig akkoord bereikt met de filmproducenten. Als dit akkoord wordt goedgekeurd, zou dat het einde betekenen van de staking die Hollywood al ruim drie maanden in zijn greep houdt.

    Vertegenwoordigers van 12.000 stakers leggen het voorstel nog vandaag voor aan hun achterban. Leden van de schrijversvakbond WGA komen bij elkaar in New York en Los Angeles om het voorstel te bespreken. Volgens een e-mail die de onderhandelaars hun achterban hebben gestuurd, zou het voorstel van de studio's de toekomst veiligstellen 'waarin internet de belangrijkste manier wordt waarop films worden gemaakt en verspreid'.

    Het grootste twistpunt tussen de filmproducenten en scenaristen was de vergoeding die de schrijvers kregen voor de distributie van titels per dvd en internet. Als het akkoord wordt geaccepteerd, kunnen de schrijvers morgen weer aan het werk.

    'Het is een historisch moment voor deze industrie', zei WGA-lid Michael Moore, die bij de bijeenkomst aanwezig was.

     

    Hollywood-schrijversfilmproducentenMichael Moore

    Meer over dit onderwerp

    Reacties

  1. TV-TIP Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    Louis Theroux: Shooting Joe Exotic
    NPO 3 om 22:00 uur
    Louis Theroux reist opnieuw naar Oklahoma om te zien wat er sindsdien is gebeurd. Joe Exotic, ook bekend als Joseph Allen Maldonado-Passage, verblijft vandaag in een federale gevangenis voor een moordplot en aanklachten voor dierenmishandeling.

    TV-TIP De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander

    De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander
    NPO 2 om 23:20 uur
    Wie was Sigmund Freud en hoe werd zijn denken gevormd door zijn positie als Jood in Europa aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog? De documentaire onderzoekt hoe Freuds ervaringen met uitsluiting in Wenen en Praag, en later de dreiging van het nazisme, doorwerkten in zijn ideeën over het menselijk bewustzijn, macht en kwetsbaarheid.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)