Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Wanneer grijpt NPO in bij 3FM?

    Alle lapmiddelen om bij NPO 3FM het tij te keren, lijken te mislukken. De vraag rijst dan ook wanneer de publieke omroep drastische wijzigingen bij de publieke jongerenzender gaat doorvoeren.
    Jarco Kriek
    20 juni 2018
    comments 3
    Wanneer grijpt NPO in bij 3FM?
    Foto ANP

    Het dalende marktaandeel kent in rap tempo dieptepunten. Was er enkele maanden geleden verontwaardiging dat 3FM onder de grens van een marktaandeel van vier procent was gezakt, nu is het marktaandeel zelfs al minder dan drie procent. Schrikbarend laag als wordt gekeken naar de ontvangstmogelijkheid. 3FM heeft het beste FM-netwerk van Nederland. Digitaal is de zender landelijk via DAB+ te ontvangen. En de publieke omroep steekt miljoenen euro’s in de online profilering van de jongerenzender. Maar ondanks al deze inspanningen glijdt 3FM voorzichtig af naar het niveau van nichezenders zoals het klassieke NPO Radio 4 en het jazzy Sublime FM. Richting een marktaandeel van net boven de twee procent dus.

     

    Jongeren

    Dat bij NPO halsstarrig wordt geprobeerd om jongeren te bereiken, is al jarenlang bekend. Op tv is de gemiddelde leeftijd van de kijker van NPO 3 – dat als jongerenzender in de markt is gezet – boven de veertig jaar. Jongeren die naar content van de NPO kijken, doen dit vooral online via NPO Start. Meer duidelijker kan niet worden dat de nieuwe manier om de jongere leeftijdsdoelgroep te bereiken niet de traditionele lineaire manier maar juist online is. Wat voor tv van toepassing is, geldt ook voor radio. De investeringen om 3FM online te profileren kunnen dus als juiste beslissing gezien worden.

     

    NPO Radio 5

    De vraag is echter of NPO nu durft door te pakken in de herstructurering van het radio-aanbod. NPO Radio 2 is het nieuwe vlaggenschip van de publieke omroep. Deze radiozender is het bestbeluisterd in Nederland. Dat komt door de investering in de programmering en een frisse eigentijdse manier van profilering. Exact op maat voor de doelgroep. Maar het zou goed zijn als NPO ook de nieuwe status van 3FM onder ogen durft te zien. En daarbij hoort nog meer investering in online bereik van de doelgroep. En het stoppen van de FM-verspreiding. Meer Nederlanders worden bereikt als NPO Radio 5 de plaats van 3FM op FM in de ether inneemt. En dat is het doel van een publieke omroep. Zoveel mogelijk Nederlanders bereiken met een goed aanbod. Daar betalen alle Nederlanders via de belasting honderden miljoenen euro’s per jaar voor. De vraag is of de beleidsbepalers van NPO Radio in de huidige tunnelvisie blijven zitten of het belang van de Nederlandse radioluisteraar op de eerste plaats zet.

    NPOpublieke omroep3FMNPO Radio 5onlineFMDAB+radioJurre Bosmanmarktaandeelluistercijfersjongeren

    Reacties

  1. TV-TIP EK Wielrennen Mannen

    EK Wielrennen Mannen
    NPO 1 om 13:10 uur
    Op het ­Europees kampioenschap in fietsprovincie Drenthe beginnen de wielrenners vandaag in Assen, om vervolgens met een lus naar afvalberg Col du VAM te rijden. Remco Evenepoel is er niet bij: de wereld­kampioen tijdrijden krijgt rust na de Ronde van Spanje. Ook Mathieu van der Poel laat verstek gaan en focust zich vanwege de Olympische Spelen op een mountainbike test-event in Parijs. Wout van Aert heeft echter wel oren naar de wit-blauwe trui met gouden sterren.

    TV-TIP Ms. Fisher's Modern Murder Mysteries

    Ms. Fisher's Modern Murder Mysteries
    BBC First om 20:00 uur
    In deze spin-off van Miss Fisher’s Murder Mysteries, die zich afspeelt in de jaren zestig, arriveert Peregrine in Melbourne om de erfenis van haar vermiste tante te ontvangen. Wanneer de jonge vrouw ontdekt hoe avontuurlijk Phryne was, wil zij in haar tantes voetsporen treden. Er zit maar één ding op: ook een moord oplossen.

    Interview

    • *

      Harm Edens

      Dit Was Het Nieuws

      Hij heeft de rol van voorleesmoeder in Dit Was Het Nieuws én is een van de breinen achter legendarische comedyseries als In de Vlaamsche Pot en Het Zonnetje in Huis. Ja, Harm Edens (62) weet wel wat van humor.
      Reacties0 reactie(s)