Weer minder analoge radio bij Ziggo

Ziggo heeft vandaag analoge FM-kabelradio in de regio’s Alphen aan den Rijn en Sneek/Terschelling uitgezet. Eerder gebeurde dit ook in de regio Capelle aan den IJssel. In deze drie regio’s binnen het verzorgingsgebied van Ziggo kan via de kabel alleen digitaal naar radio geluisterd worden. Ziggo verwacht voor het einde van dit jaar in het gehele verzorgingsgebied analoge FM-kabelradio uitgeschakeld te hebben.
Uploadsnelheid
Ziggo heeft de bandbreedte die analoge FM-kabelradio nu inneemt nodig om de uploadsnelheid van de dienst internet te kunnen verhogen. Ondanks dat analoge FM-kabelradio slechts 20,5 MHz van het totale frequentiespectrum van ruim 1200MHz gebruikt, is dit kleine deel belangrijk voor hogere upload in de optimale DOCSIS 3.1 frequentie-indeling.
In welke gemeenten stopt analoge radio?
De doorgifte van analoge radio is op 29 april onder meer in deze gemeenten gestopt: Terschelling, Vlieland, Sneek, St. Annaparochie, Franeker, Harlingen, Bolsward, Sloten, Stavoren, Lemmer, Beetsterzwaag, Gorredijk, Appelscha, Leimuiden, Zevenhuizen, Roelofarendsveen, Alphen aan den Rijn, Nieuwkoop, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk aan den Rijn, Boskoop, Bodegraven en Moerkapelle.
- Hier vindt u een eerder door Totaal TV gepubliceerde test van De Digitale Radio
- Hier vindt u een overzicht van de mogelijkheden om digitaal bij Ziggo radio te luisteren.
- Hier vindt u het complete overzicht van ongecodeerde digitale radiozenders bij Ziggo
- Hier vindt u de oplossingen als u geen zenders heeft op De Digitale Radio
- Hier vindt u een overzicht van eerder gepubliceerde artikelen over analoge uitschakeling bij Ziggo