Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Weer tv-zender weg bij Ziggo en KPN

    De film- en seriezender AMC is bezig met de laatste uren in Nederland en België. De zender stopt vandaag met uitzenden. Hierdoor wordt het zenderaanbod bij veel aanbieders – waaronder Ziggo en KPN – verder verschraald.
    Jarco Kriek
    31 december 2018
    comments 18
    Weer tv-zender weg bij Ziggo en KPN

    AMC trekt op eigen initiatief de stekker uit de zender in de Benelux. De manier van tv-kijken die sneller dan verwacht verandert van lineair naar online is een belangrijke oorzaak van dit besluit. Ook kijken distributeurs bij onderhandelingen voor het verlengen van distributieovereenkomsten vaker naar het aantal abonnees dat regelmatig naar de betreffende zender kijkt. Aan de hand hiervan wordt de nieuwe distributievergoeding bepaald.

     

    Interactieve tv-decoder

    Distributeurs als Ziggo, KPN en T-Mobile kunnen het aantal kijkers nauwkeurig monitoren als de klant een interactieve bruikleen tv-decoder gebruikt. Bij alle distributeurs die tv-diensten via koperdraad en glasvezel aanbieden, worden dit soort tv-decoders aan klanten geleverd. Ziggo kan de kijkmeting uitvoeren wanneer de Ziggo Mediabox XL – ook wel bekend onder de naam Horizon – gebruikt wordt. De distributeurs voeren de kijkmetingen anoniem uit waardoor het kijkgedrag niet naar een specifieke klant herleid kan worden.

     

    Zenderaanbod

    Geen enkele distributeur die vandaag AMC aan klanten aanbiedt, heeft een vervangende zender gecommuniceerd die de opgevallen plek gaat invullen. Hierdoor wordt het aanbod van zenders vanaf 1 januari minder groot. Het tv-abonnement wordt hierdoor echter niet goedkoper. De verwachting is zelfs dat ondanks verschraling van het zenderaanbod de prijs van het tv-abonnement in 2019 fors omhoog gaat. De distributievergoeding van zenders van de mediagroepen NPO, RTL, Talpa TV en van de betaalzender FOX Sports worden namelijk – in sommige gevallen zelfs fors – omhoog bijgesteld. Uit concurrentie-oogpunt kunnen distributeurs deze veel bekeken zenders niet uit het aanbod verwijderen. De drie landelijke zenders van NPO dienen zelfs krachtens de Mediawet door distributeurs met meer dan 100.000 tv-klanten verplicht aangeboden te worden.

    AMCZiggoKPNT-MobileDeltaCaiwayEQTVodafoneZiggozenderaanbodtvtelevisiezendercordcuttingcordcutterabonnementinteractieve tvdecodertv-decoderkoperdraadglasvezelkabel

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)