Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Weinig klachten CanalDigitaal na omzetting 8PSK

    M7 Group S.A zette deze week één van haar transponders op de Astra3-satelliet naar de nieuwere modulatietechniek 8PSK om. Deze transponder wordt door CanalDigitaal en TV Vlaanderen gebruikt.
    Jarco Kriek
    20 september 2012
    comments 0
    Weinig klachten CanalDigitaal na omzetting 8PSK

    M7 Group S.A zette deze week één van haar transponders op de Astra3-satelliet naar de nieuwere modulatietechniek 8PSK om. Deze transponder wordt door CanalDigitaal en TV Vlaanderen gebruikt.

    Door het gebruiken van 8PSK komt ten opzichte van de voorheen gebruikte – en enigszins verouderde – QPSK modulatietechniek meer bandbreedte op de transponder vrij. Bandbreedte is voor kleinere satelliettelevisieaanbieders als CanalDigitaal en TV Vlaanderen een belangrijk obstakel om het zenderaanbod verder uit te breiden. CanalDigitaal gaat de vrijgekomen bandbreedte gebruiken voor de doorgifte van betaalzender HBO.

    Groot nadeel

    Groot nadeel van gebruik van de 8PSK modulatietechniek is dat er een klein verlies van ontvangstsignaal kan optreden. Dat hoeft zeker in Nederland en Vlaanderen geen probleem te zijn. Bij schotelantennes die niet nauwkeurig zijn afgesteld, kan hierdoor echter signaalverlies optreden.

    Minimaal aantal klachten

    CanalDigitaal zegt dat het naar aanleiding van de omzetting naar 8PSK deze week weinig klachten van klanten over verminderde of geen ontvangst heeft ontvangen. Dit komt mede omdat het de tweede transponder van M7 Group S.A is die naar de nieuwe modulatietechniek is omgezet. Bij veel klanten die bij de eerste omzetting problemen hadden, is de ontvangstinstallatie opnieuw afgesteld waardoor nu geen problemen ontstonden. Ook heeft M7 Group S.A na de eerste omzetting enkele technische aanpassingen op het gebied van hardware doorgevoerd.
    CanalDigitaalTV VlaanderenM7 Group S.AAuto Motor & Sport HDHDHDTVAstra3SESAstra

    Reacties