Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Wijziging Mediawet voor verplichte doorgifte alle regionale omroepen

    Met een internetpetitie willen de initiatiefnemers politiek Den Haag aansporen de Mediawet te wijzigen. Dit moet ervoor zorgen dat alle regionale omroepen landelijk beschikbaar blijven.
    Jarco Kriek, Jan-Hein Visser
    18 juni 2017
    comments 9
    Wijziging Mediawet voor verplichte doorgifte alle regionale omroepen
    Foto ANP

    De ophef rond de doorgifte van regionale omroepen is ontstaan nadat KPN vorige maand bekendmaakte op 4 juli de landelijke doorgifte van de tv-zenders van deze omroepen te staken. De radiozenders blijven wel voor alle abonnees van het tv-product Interactieve TV beschikbaar. Klantenonderzoek en de kijkdichtheid hebben KPN dit besluit doen nemen. KPN stopt bij Interactieve TV niet geheel met de doorgifte van de regionale tv-zenders, maar valt terug naar het wettelijke minimum. Het telecombedrijf kan dit doen omdat bij het Interactieve TV-platform gebruik van het leveren van diensten op postcodegebied wordt gemaakt. De regionale omroepen verdwijnen ook bij de KPN-dochterbedrijven XS4All en Telfort alsmede enkele bedrijven die bij KPN Wholesale tv-diensten inkopen.

     

    Mediawet

    In de huidige Mediawet wordt alleen de doorgifte van de eigen regionale omroepen en die van aangrenzende provincies bij tv-aanbieders afgedwongen. Aanbieders kunnen overigens hiervoor ook nog dispensatie bij het Commissariaat voor de Media (CvdM) aanvragen. Deze heeft deze dispensatie onder meer aan Digitenne en CanalDigitaal vanwege de gebruikte uitzendstructuur verleend. Met de petitie willen de initiatiefnemers nu mediastaatssecretaris Sander Dekker en de Tweede Kamer aansporen de Mediawet te wijzigen. Hierdoor moet voor alle aanbieders een verplichting van landelijke doorgifte van regionale tv- en radiozenders ontstaan.

     

    Ziggo gaat door

    De petitie gaat niet zorgen voor een wijziging van beleid van KPN op korte termijn. De kans is klein dat het telecombedrijf de beslissing terugdraait om met de landelijke doorgifte van regionale tv-zenders te stoppen. Ziggo liet eerder aan Totaal TV weten de landelijke doorgifte van regionale tv- en radiozenders vooralsnog in stand te houden.

    KPNXS4AllTelfortZiggoROOSMediawetregionale omroepenDigitenneCanalDigitaalkijkdichtheid

    Reacties

  1. TV-TIP Frontlinie

    Frontlinie
    NPO 2 om 20:25 uur
    Na Venezuela en Iran ligt nu Cuba in het vizier van de Amerikanen. De regering-Trump blokkeerde alle olietoevoer naar het eiland, in de hoop een opstand tegen de socialistische regering in Havana te forceren. Ook zinspelen de Amerikanen openlijk op militair ingrijpen en een verandering van regime. Is Cuba de volgende prooi? Bram Vermeulen reist over het eiland om de gevolgen van deze diepste crisis sinds de revolutie te onderzoeken en te achterhalen wie ervan profiteert. Bram reist van de hoofdstad Havana naar Santiago, dat zwaar getroffen blijkt door stroomuitval als gevolg van de olieblokkade.

    TV-TIP De Heineken ontvoering

    De Heineken ontvoering
    NPO 3 om 20:25 uur
    Op 9 november 1983 wordt biermagnaat Freddy Heineken samen met zijn chauffeur Ab Doderer in Amsterdam ontvoerd door vier mannen. De jonge criminelen eisen 35 miljoen gulden losgeld en sluiten Heineken en Doderer wekenlang op in een loods.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)

    Veronica Superguide