Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Woede over in mootjes hakken levende kreeft

    In Vlaanderen kent de kijker tv-kok Rudolph en 24 Kitchen niet, maar Chez Piet op zender Vier trekt regelmatig de aandacht. Het levend grillen van kreeften geeft boze gezichten.
    Jan-Hein Visser
    28 april 2014
    comments 2
    Woede over in mootjes hakken levende kreeft
    In Vlaanderen kent de kijker TV kok Rudolph en 24 Kitchen niet, maar Chez Piet op de zender Vier trekt wel regelmatig de aandacht. Het levend grillen van kreeften geeft boze gezichten.

    De Belgische afdeling van de GAIA (Global Action in the Interest of Animals), een organisatie die opkomt voor dieren die pijn of angst kunnen voelen, is woedend op de Belgische kok Piet Huysentruyt. Juist nu het kreeftenseizoen in volle gang is, geeft de chefkok het verkeerde voorbeeld door een levende kreeft in mootjes te hakken.

    Chef met Michelinster weet wat hij doet

    De Belgische Gaia-voorzitter stelt in een reactie: "Duizenden amateurkoks zullen dat voorbeeld overnemen, zonder te beseffen dat dit de gruwelijkste pijn is die je een kreeft kunt aandoen."  Piet Huysentruyt houdt volgens GAIA de mythe in stand dat dieren moeten lijden om lekker te smaken, terwijl er toestellen op de markt zijn die kreeften verdoven en pijnloos en zonder stress laten sterven. TV-zender VIER begrijpt de commotie niet en houdt het erop dat men van een chef die een Michelinster in huis heeft, mag verwachten dat hij professioneel te werk gaat. Wel toont de zender begrip voor de reacties. Alhoewel Vier niet in Nederland wordt doorgegeven, zijn veel van zijn creaties op de website van de zender te zien.
    VierGaiaKreeftChez PietDierenrechten

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Bureau Groningen

    Bureau Groningen
    RTL 4 om 20:30 uur
    Ilse en Ruth krijgen een melding van een mogelijke drenkeling. Sezgin en Yorick moeten snel handelen wanneer een man dreigt zichzelf van het leven te beroven. Ewout trekt samen met Pim en Annemarie de weilanden in, op zoek naar een vermist hondje. Bas en Mitchel gaan op een melding af, waarbij ze onverwacht denken een vuurwapen te zien.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)