Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Wordt Netflix duurder: Meer exclusieve Nederlands content

    Netflix gaat flink investeren in exclusieve Nederlands content. Abonnees van de streamingdienst wacht hierdoor mogelijk een prijsverhoging.
    Jarco Kriek
    27 oktober 2019
    comments 12
    Wordt Netflix duurder: Meer exclusieve Nederlands content

    Het antwoord van Netflix op nieuwe streamingdiensten als Disney+, Apple TV+ en HBO Max lijkt productie van eigen en exclusieve series te zijn. Netflix heeft hiervoor extra leningen van miljarden euro’s gesloten. Ook exclusieve Nederlands content wordt verwacht. Deze week werd de Nederlandse serie Toon aan het aanbod toegevoegd. Echt exclusieve Netflix-content is deze serie niet. KPN maakte de serie enkele jaren geleden om als exclusieve content aan eigen tv-klanten als cadeau voor hun trouw aan te bieden. Verder onderhandelt de streamingdienst met NPO om samen met de publieke omroep nieuwe series te ontwikkelen die dan lineair op tv uitgezonden kunnen worden. Voor online kijken, kan de Nederlandse kijker dan terugvallen op zowel NPO Start/NPO Start Plus als Netflix. Wereldwijd moeten deze series dan exclusief bij Netflix te zien zijn. Ook heeft Netflix een samenwerking met distributeur Dutch FilmWorks beklonken. Dit maakt het mogelijk om snel na de bioscoopwindow films aan abonnees van de streamingdienst te leveren. Het gaat bij deze overeenkomst om nieuwe Nederlandse films.

     

    Netflix Originals

    Maar ook echte eigen exclusieve Nederlands content in de vorm van Netflix Originals zijn volgend jaar in de aantocht. Het tweede seizoen van Undercover staat voor 2020 in de agenda. Dit geldt ook voor de nieuwe horrorserie Ares die zich in hoofdstad Amsterdam afspeelt.

     

    Abonnement

    Het is niet uit te sluiten dat vanwege extra investeringen in Nederlands content door Netflix een prijsverhoging van abonnementen wordt doorgevoerd. Netflix heeft in de afgelopen maanden in enkele Europese landen de prijs van abonnementen van één tot enkele euro’s per maand verhoogd. Als een van de redenen gaf de streamingdienst investering in lokaal content aan.

    NetflixNetflix Originalsexclusieve contentcontentcontentaanbodfilmsseriesNPOpublieke omroepDutch FilmWorksprijsverhogingabonnement

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)