Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo bevestigt afname gebruik WifiSpots, maar geen plannen om te stoppen

    Gaat Ziggo de voor internetklanten gratis draadloze internetdienst WifiSpots uitfaseren? Dit is een vraag die speelt bij sommige klanten.
    Jarco Kriek
    18 februari 2025
    comments 2
    Ziggo bevestigt afname gebruik WifiSpots, maar geen plannen om te stoppen

    De dienst WifiSpots werd in de zomer van 2013 door het toen nog zelfstandige Ziggo – nog voor de verkoop aan Liberty Global en de daaropvolgende fusie met UPC – aan klanten beschikbaar gesteld. Ziggo activeerde toen rond een miljoen geschikte internetmodems om een gekoppeld netwerk van draadloze hotspots op te tuigen. Klanten krijgen toegang tot het WifiSpots-netwerk met een persoonlijke inlog die ze in de klantomgeving kunnen aanmaken.

     

    Hoe werkt WifiSpots?

    De internetmodems die Ziggo-klanten thuis gebruiken worden via een speciale techniek slim aan elkaar verbonden. Zo ontstaat een netwerk dat klanten in een deel van het verzorgingsgebied gratis kunnen gebruiken, zowel binnen als buiten hun eigen woning. De internetmodem moet wel geschikt zijn voor de WifiSpots. Bij Ziggo gaat het om de witte internetmodem Connectbox.

     

    Nieuw modem

    Door komst van de nieuwe zwarte internetmodem van Sagemcom is de dekking van het WifiSpots-netwerk slechter geworden. Er kan niet meer op iedere plek in het Ziggo-verzorgingsgebied buitenshuis via WifiSpots contact worden gemaakt met internet. Omdat de nieuwe modem van Ziggo de voor WifiSpots benodigde techniek niet ondersteunt vallen er gaten in het netwerk. Ziggo levert nieuwe klanten veelal alleen het nieuwe Sagemcom modem. Dit is ook het geval als bestaande klanten om technische reden hun modem moeten wisselen en in bepaalde gevallen ook als het internetabonnement wordt opgewaardeerd naar het gigabit internetabonnement Elite. Een andere reden is het gebruik van een eigen internetmodem door een klein deel van de Ziggo-klanten.

     

    Minder gebruikt

    Bij sommige klanten bestaat de angst dat Ziggo wil stoppen met de dienst WifiSpots, maar dit ontkent VodafoneZiggo-woordvoerder Nina Ribberink. Wel zegt ze dat door verdere groei van mobiel internet het gebruik van WifiSpots een daling laat zien. “WifiSpots is een wat oudere dienst waarvan het gebruik geleidelijk afneemt, mede door de verbeterde dekking en grotere databundels van mobiel internet. Daarom is deze functionaliteit niet opgenomen in de nieuwste generatie modems”, laat de woordvoerder aan Totaal TV weten

     

    Merendeel

    Ribberink geeft ook informatie over het aantal nog actieve voor WifiSpots geschikte internetmodems “Er zijn meer modems in ons netwerk die de dienst wel ondersteunen dan niet, daarmee is WifiSpots nog beschikbaar. We volgen de ontwikkelingen de komende jaren nauwgezet en evalueren het gebruik en de waardering van deze dienst.” Verpakt in dit antwoord zit dus de geruststelling dat VodafoneZiggo op dit moment geen plannen heeft om te stoppen met WifiSpots. Wel kunnen er door uitgifte van meer nieuwe zwarte Sagemcom internetmodems meer gaten in dit netwerk komen.

    ZiggoVodafoneZiggointernetdraadlooswifihotspotWifiSpots

    Reacties

  1. Interview

    • *

      Jaap Meiland

      Chateau Meiland: La Dolce Vita

      In Chateau Meiland: La Dolce Vita is er een nieuwe rol voor Jaap Meiland, de vier jaar jongere broer van pater familias Martien Meiland. Is hier een nieuw tv-duo geboren?
      Reacties0 reactie(s)