Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo bevestigt tijdelijke doorgifte NPO 1 UHD

    Na KPN heeft ook Ziggo de doorgifte van het tijdelijke kanaal NPO 1 UHD tijdens het EK voetbal 2024 in Duitsland aan Totaal TV bevestigd.
    Jarco Kriek
    2 mei 2024
    comments 4
    Ziggo bevestigt tijdelijke doorgifte NPO 1 UHD
    Foto Getty Images

    In juni zijn vrijwel alle wedstrijden van het EK voetbal in Duitsland in UHD-beeldkwaliteit te zien via de tijdelijke zender NPO 1 UHD. Deze zender komt voor Ziggo-klanten zonder extra kosten beschikbaar op voorkeuzekanaal 999. Voor ontvangst is wel 4K-apparatuur nodig. Ziggo levert zelf de hiervoor geschikte bruikleendecoders Mediabox Next en Next Mini.

     

    Alleen EK

    Ziggo heeft geen plannen om naast het EK voetbal ook andere onderdelen van de sportzomer in de betere beeldkwaliteit UHD of 4K aan te bieden. Dit geldt ook voor de meerdaagse evenementen Tour de France en de Olympische Spelen, die in volwaardig 4K worden geregisseerd. Ook de finale van de Champions League wordt niet in 4K aangeboden via kanaal Ziggo Sport 4K. Uitgezonderd de finale van de Champions League is het Ziggo niet aan te rekenen dat sportevenementen tijdens de sportzomer niet in een betere beeldnorm worden uitgezonden; zenders als NPO 1 en Eurosport hebben vooralsnog geen andere 4K-activiteiten aangekondigd,

     

    Andere providers

    Odido en Delta hebben ondanks vragen van Totaal TV nog geen aankondiging gedaan over de tijdelijke doorgifte van NPO 1 UHD. Beide providers hebben nog nooit 4K- of UHD-kanalen doorgegeven. Ook ESPN UHD is niet in het zenderaanbod opgenomen.

    ZiggoVodafoneZiggotvtelevisieNPONPO 1NPO 1 UHDUHDbeeldkwaliteitEK voetbal

    Reacties