Ziggo blijft tv-klanten aan KPN verliezen

KPN boekte een winst in marktaandeel van 1,2 procent. Dat is 0,1 procent meer dan het marktaandeel dat Ziggo in 2016 verloor. Het marktaandeel van KPN kwam op de laatste dag van 2016 op 31,4 procent uit. Het marktaandeel van Ziggo daalde naar 53,6 procent. Dat heeft onderzoeksbureau Telecompaper bekendgemaakt. Dit bedrijf heeft geen verklaring waarom het marktaandeel van Ziggo zakt en dat van KPN juist stijgt.
Aanbieders verdienen meer
Door prijsverhogingen van zowel Ziggo als KPN verdienden deze tv-aanbieders meer in 2016 dan voorgaande jaren. Alle aanbieders bij elkaar verdienden in 2016 bijna 1,8 miljard euro. Dat is een stijging van 4,3 procent op jaarbasis. Aanbieders verdedigden de prijsverhogingen in 2016 met als belangrijkste reden investering in verbetering van het eigen netwerk. Ook stijgende kosten voor inkoop van tv-zenders werd als reden opgevoerd.
Ziggo aan beterende hand
Ondanks dat Ziggo in 2016 weer veel klanten aan KPN verloor, is het kabelbedrijf wel uit het dal aan het klauteren. In het vierde kwartaal van 2016 presteerde het kabelbedrijf aanzienlijk beter. Nu Ziggo onderdeel van VodafoneZiggo is geworden, is de verwachting dat het klantverlies in 2017 een halt toegeroepen kan worden. VodafoneZiggo gaat zich daarbij onder meer profileren als volwaardig quad play-aanbieder. Het bedrijf gaat bestaande klanten doormiddel van gratis cadeautjes proberen te behouden. Daarnaast probeert men, onder meer door het gratis aanbieden van Ziggo sport of een uitgebreid film- en series-pakket waaronder HBO-content, nieuwe klanten aan zich te binden.