Ziggo eigenaar Liberty Global schrapt honderden banen en verkoopt mogelijk privévliegtuig

Liberty Global heeft de helft van het personeel aangeschreven en hen vrijwillig ontslag aangeboden. Het gaat om 900 van de 1.800 werknemers. Uiteindelijk moet dit leiden tot een reductie van honderden banen. De banen verdwijnen in het Amerikaanse Denver en bij het Europese hoofdkantoor in London.
Amsterdam
Ook in Nederland bij het kantoor op Schiphol-Rijk verdwijnen werkplekken. Bronnen melden Totaal TV dat inmiddels externe expertise is aangetrokken om de reductie van arbeidsplekken in Nederland in goede banen te leiden. Het schrappen van honderden banen internationaal is door Liberty Global bevestigd aan de Engelstalige media Broadband TV News en The Financial Times. Deze laatste meldt tevens dat Liberty Global mogelijk één van de twee Dassault Falcon-jets privévliegtuigen in de etalage zet.
‘Geen kostenbesparing’
In een reactie aan Broadband TV News stelt Liberty Global dat de aanpassingen nodig zijn om het bedrijf klaar voor de toekomst te maken. “We herzien onze interne structuur zodat ons bedrijfsmodel klaar is voor toekomstige groei en succes op de lange termijn. Het gaat hierbij niet om kostenbesparingen; het gaat erom flexibel, concurrerend en afgestemd te zijn op de veranderende behoeften van onze klanten en markten."
VodafoneZiggo
Drie maanden geleden, na de presentatie van de financiële cijfers van het eerste kwartaal, maakte VodafoneZiggo bekend op korte termijn 400 banen te schrappen binnen de organisatie. Met het schrappen van deze 400 van de 7.000 banen wil VodafoneZiggo zoals het zelf zegt ‘succes op langere termijn waarborgen’. Vooral bedrijfsonderdeel Ziggo presteert onder de maat door verlies van tienduizenden klanten per kwartaal aan glasvezelproviders als KPN, Odido en Delta.










