Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo en KPN krijgen steun: dataverbruik stijgt

    Autoriteit Consument & Markt (ACM) ondersteunt eerdere uitspraken van VodafoneZiggo (Ziggo) en KPN dat het dataverbruik fors stijgt. Dit blijkt uit het onderzoek Telecommonitor van de toezichthouder.
    Peter de Koning
    5 juli 2019
    comments 0
    Ziggo en KPN krijgen steun: dataverbruik stijgt
    Foto ANP

    Voor VodafoneZiggo en KPN is fors gestegen dataverbruik en hierdoor noodzakelijke investeringen in eigen netwerken de belangrijkste factor om abonnementen waarbij televisie en internet via het vaste netwerk worden geleverd onlangs met gemiddeld €2,50 per maand te verhogen. Ziggo en KPN noemen beide de stijging van gebruik van online streamingdiensten als Netflix, Videoland en YouTube als belangrijkste reden voor de explosieve stijging van dataverbruik.

     

    Vodafone, T-Mobile en KPN

    Maar niet alleen via vaste netwerken wordt meer data door Nederlanders verbruikt. Ook mobiele data wordt meer gebruikt. In 2018 steeg het mobiele dataverbruik met 59 procent naar 537 miljard MB. In 2017 was het totale dataverbruik nog 337 miljard MB. Opvallend is overigens wel dat in tegenstelling tot abonnementen waarbij vast internet wordt geleverd, het gebruik van mobiele data teruggerekend naar de prijs per MB goedkoper wordt. Dit komt door de onbeperkte databundels (Unlimited) van T-Mobile en Tele2. Maar ook Vodafone en KPN leveren bij abonnementen meer data dan voorheen het geval was.

    Autoriteit Consument & MarktACMinternetonlinevastmobieldatadataverbruikVodafoneZiggoZiggoVodafoneKPNT-MobileTele2abonnementprijsverhoging

    Reacties

  1. TV-TIP John Wick: Chapter 2

    John Wick: Chapter 2
    RTL 7 om 20:25 uur
    Eigenlijk wil huurmoordenaar John Wick (Keanu Reeves) met pensioen, maar dat zit er voorlopig niet in. Hij heeft nog een schuld in te lossen bij voormalig opdrachtgever Santino D'Antonio. Daarvoor moet hij naar Italië. Als blijkt dat iemand een prijs op Wicks hoofd heeft gezet, krijgt hij zijn levensgevaarlijke collega's achter zich aan.

    TV-TIP Steenrijk, Straatarm

    Steenrijk, Straatarm
    SBS 6 om 20:30 uur
    Lorraine heeft haar zaakjes prima op orde. Samen met haar dochter Merle woont ze in Istanbul, waar ze een cosmetische kliniek uit de grond heeft gestampt. Nieuw haar, een paar pronte borsten of een gezicht zonder plooien? Lorraine werkt de klok rond om de wereld er nét even wat aantrekkelijker uit te laten zien. En dat heeft haar bepaald geen windeieren gelegd. Hoe anders is dat in Leeuwarden, waar Christa en haar dochter Mandy elke dubbel moeten omdraaien.

    Interview

    • *

      Monic Hendrickx

      Arcadia

      Monic Hendrickx en regisseur Tim Oliehoek vonden het fijn om een tijdje in de futuristische wereld van de nieuwe serie Arcadia rond te lopen, maar ze zouden daar nooit willen wonen.
      Reacties0 reactie(s)