Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo en KPN moeten concurrentie Odido internet vrezen: modem 5G Klik&Klaar-abonnement minder snel geleverd?

    Odido zette onlangs de internetmarkt in Nederland op scherp door de introductie van het veel goedkopere 5G-internetabonnement Klik&Klaar.
    Jarco Kriek
    11 januari 2025
    comments 1
    Ziggo en KPN moeten concurrentie Odido internet vrezen: modem 5G Klik&Klaar-abonnement minder snel geleverd?

    Klik&Klaar biedt de mogelijkheid om met mobiel internet via 5G binnen de eigen woning snel internet te gebruiken. De gemiddelde internetsnelheid die met dit niet Odido-abonnement bereikt kan worden is 300 Mb/s. Dit is ruim voldoende om aan het dagelijkse internetverbruik van het merendeel van de Nederlanders te voldoen. De prijs van Klik&Klaar is veel lager dan internet via glasvezel en kabel bij onder meer Ziggo en KPN. De standaardprijs is 25 euro per maand. Wie bij Odido ook een ander abonnement heeft – bijvoorbeeld mobiele telefoon – betaalt voor Klik&Klaar slechts 20 euro per maand.

     

    Snelheid

    Klik&Klaar heeft niet alleen voordelen. Een belangrijk nadeel is dat de daadwerkelijk bij de klant geleverde internetsnelheid afhankelijk is van de plek waar de internetmodem staat. Is de afstand met de mobiele zendmast groter, dan is de geleverde internetsnelheid lager. Ook interne omstandigheden binnen de woning kunnen de internetsnelheid negatief beïnvloeden. Denk hierbij bijvoorbeeld aan dikke betonnen muren en plafonds. Bij nieuwere woningen die beter geïsoleerd zijn, speelt bijvoorbeeld dubbele of extra beglazingen een snelheidsbeperkende factor.

     

    Buitengebieden

    Odido bracht Klik&Klaar vooral op de markt voor enkele tienduizenden adressen die bij de uitrol van glasvezel buiten de boot gaan volgen en dus geen glasvezeltoegangspunt krijgen. Omdat Odido voor het leveren van diensten toegang tot glasvezel moet kopen – Odido heeft geen eigen glasvezelnetwerk en is alleen hoofdhuurder op het Open Dutch Fiber (ODF) netwerk – wil het bedrijf van Klik&Klaar echter ook landelijk een belangrijke dienst maken. Het goede voorbeeld is dichtbij te vinden. Zo wordt in Frankrijk tussen de 8 en 10 procent van de markt met soortgelijke 5G-internetverbinding bereikt. In Nederland zou dit overeenkomen met 800.000 abonnementen. Voor Odido is het wel jammer dat ook andere Nederlandse providers bezig zijn met de marktintroductie van abonnementen die sterk lijken op Klik&Klaar.

     

    Succes

    Dat meer Nederlandse consumenten warm lopen voor het goedkopere internetalternatief Klik&Klaar blijkt uit de vele reacties op internet, onder meer bij Tweakers en het eigen forum van Odido. Eerder berichtte RTL Nieuws over langere levertijd van de bruikleenapparatuur die nodig is om Klik&Klaar te gebruiken, maar na een update van dit artikel zijn zinnen hierover verwijderd. Opvallend is wel dat Odido in de aankondiging aan Tele2-klanten dat internet wordt omgezet van DSL naar het duurdere glasvezel niet rept over de mogelijkheid om over te stappen op het veel voordeligere 5G Klik&Klaar-abonnement. Dit is vooral vreemd omdat Klik&Klaar beter bij de gebruikersbehoefte van DSL-klanten lijkt te liggen dan het supersnelle internet via glasvezel.

    Odidointernet5GmobielKlik&Klaar

    Reacties