Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo en KPN moeten vrezen voor live tv-app van NPO, RTL en SBS

    Uit onderzoek van Telecompaper blijkt dat de overstapdrempel voor veel Nederlanders lager wordt als de zenders van NPO, RTL en SBS Broadcasting via app op internettelevisies beschikbaar komt.
    Jarco Kriek
    2 februari 2017
    comments 2
    Ziggo en KPN moeten vrezen voor live tv-app van NPO, RTL en SBS
    Foto ANP

    Er zijn plannen om de uitgesteld kijken-dienst NLziet met live tv uit breiden en de traditionele tv-aanbieders zoals Ziggo en KPN dienen dus met geduchte concurrentie van Over The Top (OTT) rekening te houden. NLziet is een samenwerking van NPO, RTL en SBS Broadcasting. Op dit moment zijn via deze online tv-dienst alleen eerder uitgezonden programma’s van zenders van deze zendergroepen tot 365 dagen na lineaire uitzending terug te kijken. Eerder deze week maakte SKO bekend dat het aantal Smart TV internettelevisies in Nederlandse huiskamers is gestegen. Dat geldt ook voor andere connected tv-apparaten. Op vrijwel alle connected tv-platformen is NLziet via een app beschikbaar.

     

    NPO meest online gewild

    Zestig procent van de Nederlanders zegt een overstap naar online kijken van live tv te overwegen als de zenders van de NPO via een app voor internettelevisie beschikbaar zijn. Dit percentage ligt voor de commerciële kanalen van RTL en SBS Broadcasting iets lager maar blijft boven de vijftig procent. De uitkomst van het onderzoek is vrijwel gelijk met eenzelfde onderzoek dat een jaar geleden door Telecompaper onder leden van het eigen Consumer Panel werd gehouden. Het enige verschil is dat NLziet plannen heeft om in 2017 daadwerkelijk met live tv-streams te beginnen. NLziet wil op dit moment de komst van live tv niet bevestigen of inhoudelijk over mogelijke uitbreiding van de dienstverlening zeggen. Vorig jaar werd wel een test met live tv onder een zeer beperkt deel van de abonnees gehouden. NLziet kost acht euro per maand en is hiermee goedkoper dan tv-abonnementen van traditionele tv-aanbieders en de online tv-diensten Play van KPN en KNIPPR die de zenders van NPO, RTL en SBS Broadcasting al OTT aanbieden.

    OTTover the toponlineappSmart TVinternettelevisieNLzietconnected tvTelecompaperSKORTL NederlandRTLSBS BroadcastingNPOpublieke omroepZiggoKPNtraditioneellineairKNIPPRPlay van KPN

    Reacties

  1. TV-TIP The Connection

    The Connection
    NPO 1 om 20:28 uur
    Radiopresentatoren Joost Swinkels, Evelien de Bruijn en Gijs Staverman nemen het tegen elkaar op in de Connection Koepel.

    TV-TIP Nederlands Domste

    Nederlands Domste
    RTL 4 om 21:00 uur
    Schrijver Lale Gül, presentator Mark Baanders, realityster Sjorleone, presentatrice Diva Brons, oud-politicus Henk Krol, zanger Brace, olympisch zwemkampioen Inge de Bruijn, comedian Horace Cohen, influencer Vonneke Bonneke en realityster Denise van der Laan strijden om zo snel mogelijk naar huis gestuurd te worden, zodat ze niet gekroond worden tot winnaar van het programma. Ze krijgen fysieke opdrachten, logica-uitdagingen en kennisvragen die eigenlijk iedereen zou moeten weten. Aan het einde van elke aflevering gaat degene die de meeste vragen goed heeft beantwoord naar huis. Na zeven afleveringen blijven er drie finalisten over, die in de slotaflevering strijden om de titel die je niet wilt winnen: ‘Nederlands Domste’.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)