Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo groeit, KPN krimpt

    Nu lineaire tv bij een groeiend aantal Nederlanders op een zijspoor raakt, wordt het internetabonnement voor providers belangrijker. Ziggo scoort met de verkoop van internet beter dan directe concurrent KPN.
    Jarco Kriek
    24 december 2018
    comments 2
    Ziggo groeit, KPN krimpt
    Foto ANP

    Uit het kwartaalrapport van marktonderzoeker Telecompaper blijkt dat het aantal breedbandinternetaansluitingen met 0,3 procent tot 7,48 miljoen is gestegen. Vooral Ziggo en T-Mobile zorgden voor de stijging. Het aantal aansluitingen dat internet door T-Mobile geleverd krijgt, steeg met 17.000. Ziggo realiseerde een stijging van 13.000.  Dit staat in schril contrast met KPN. Het telecombedrijf leverde in het derde kwartaal juist via minder aansluitingen internet. Het aantal verkochte abonnementen daalde met 5.000 voor de merken KPN, XS4All en Telfort. Voordeel voor KPN is wel dat een deel van de verloren abonnementen is overgegaan naar providers die via de netwerken van KPN internet leveren. Op deze manier genereert het telecombedrijf via een omweg inkomsten.

     

    Kabel

    Kabel blijft de meest gebruikte infrastructuur om internet aan Nederlanders te leveren. Het marktaandeel van kabel steeg met 0,4 procent. Kabelbedrijven leveren via 3,46 miljoen aansluitingen internet. Een grotere groei realiseerde glasvezel met 0,8 procent. Hierdoor kwam het aantal aansluitingen op 1,21 miljoen uit. Een daling is bij koperdraad (DSL) zichtbaar. Met 2,81 miljoen aansluitingen blijft deze infrastructuur na kabel wel het meest gebruikt.

    VodafoneZiggoZiggokabelKPNglasvezelkoperdraadT-MobileinternetaansluitingenabonnementonderzoekTelecompaper

    Reacties

  1. TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    TV-TIP Bureau Groningen

    Bureau Groningen
    RTL 4 om 20:30 uur
    Ilse en Ruth krijgen een melding van een mogelijke drenkeling. Sezgin en Yorick moeten snel handelen wanneer een man dreigt zichzelf van het leven te beroven. Ewout trekt samen met Pim en Annemarie de weilanden in, op zoek naar een vermist hondje. Bas en Mitchel gaan op een melding af, waarbij ze onverwacht denken een vuurwapen te zien.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)

    Veronica Superguide