Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo, KPN en Odido krijgen te maken met strenge regels

    Providers zoals Ziggo, KPN en Odido moeten regels opleggen aan werknemers en ingehuurde bedrijven die abonnementen aan de deur proberen te verkopen.
    Jarco Kriek
    23 april 2024
    comments 3
    Ziggo, KPN en Odido krijgen te maken met strenge regels
    Foto Getty Images

    Minister van Economische Zaken en Klimaat (EZK) Micky Adriaansens gaat bedrijven die via telemarketing en deurverkoop diensten en abonnementen willen verlopen in de toekomst regels opleggen. Dit is volgens de minister nodig om consumenten beter te beschermen. Bij onder meer consumentenprogramma’s komen veel meldingen binnen over misstanden bij deze verkoopmethoden.

     

    Bedenktijd

    Bij telemarketing mogen bedrijven alleen nog met consumenten contact opnemen en zij daar zelf expliciet toestemming voor hebben gegeven. Op dit moment mogen bedrijven ook oude klanten telefonisch met een aanbieding benaderen. Voor deurverkoop wil de minister een wettelijke bedenktermijn van minimaal drie dagen opleggen. Als de consument daarna instemt, treedt vervolgens de huidige wettelijke bedenktermijn van veertien dagen in werking.

    abonnementtvtelevisieinternetdeurverkooptelemarketing

    Reacties