Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo levert nieuwste SmartWifi Pods ook aan bestaande klanten ondanks meldingen op community

    Ook bestaande Ziggo-klanten kunnen de SmartWifi pod 6 krijgen, zegt VodafoneZiggo. Op de eigen community klinkt sinds enige tijd iets anders.
    Jarco Kriek
    7 oktober 2026
    comments 1
    Ziggo levert nieuwste SmartWifi Pods ook aan bestaande klanten ondanks meldingen op community

    Bestaande Ziggo-klanten komen wel degelijk in aanmerking voor de nieuwste SmartWifi Pod 6. Dat zegt VodafoneZiggo-woordvoerder Joost Morel tegen Totaal TV. Ziggo is onderdeel van VodafoneZiggo, dat sinds augustus onder Ziggo Group valt. “Niet alleen nieuwe klanten ontvangen SmartWifi Pods 6. Ook bestaande klanten kunnen deze wifi-versterkers krijgen, afhankelijk van de situatie”, aldus Morel. Ziggo geeft wifi-versterkers afhankelijk van het abonnement en de situatie kosteloos in bruikleen.

     

    Community: alleen voor nieuwe klanten

    Op de Vodafone & Ziggo Community klinkt sinds de introductie in oktober 2023 een ander geluid. Een superklant schreef begin 2024 meerdere keren dat de Pod 6 alleen in bruikleen naar nieuwe klanten gaat. Een bestaande klant die er toch een kreeg, was volgens hem een uitzondering op het beleid. Ook moderators hebben op de community gemeld dat de beschikbaarheid afhangt van onder meer het abonnement, modem en moment waarop iemand klant werd. Nog recent werd op de community gesteld dat de zwarte Pod 6 sinds oktober 2023 alleen voor nieuwe klanten beschikbaar is.

     

    Deze week ontspoorde een discussie over deze wifi-versterkers op de community volledig. Dit na eerdere berichten dat de betere Pod 6 wifi-versterkers volgens superklanten en niet tegengesproken door een moderator op dit moment niet leverbaar zouden zijn. Onder het toeziend oog en klaarblijkelijk met goedkeuring van moderators mochten leden – waaronder superklanten – elkaar verbaal bejegenen. Pas toen meerdere leden wezen op de mogelijke reputatieschade grepen moderators in. De bewuste discussie verdween naar een voor veel leden afgeschermde deel van de community. Hoewel moderators in veel andere gevallen corrigerend optreden door te wijzen op normen en waarden met inachtneming van geldende huisregels van de community, bleef dit in dit geval achterwege. Iets dat vaker gebeurt als in dergelijke situaties superklanten betrokken zijn.

     

    Wifi 5 volgens Ziggo nog geschikt

    Volgens Morel draait het om betrouwbaarheid, zodat videobellen en streamen in hoge kwaliteit goed verlopen. “Voor die ervaring is de wifi 5-standaard op dit moment nog steeds zeer geschikt.” Ziggo monitort de apparatuur, vervangt die waar nodig en koopt nieuwe hardware naar eigen zeggen altijd volgens de nieuwste standaard in. “Om verantwoord om te gaan met investeringen én het milieu, nemen we geen afscheid van apparatuur die nog zeer goed voldoet.”

     

    Daarom krijgen klanten in veel gevallen wifi 5. Wifi 6 levert Ziggo in specifieke situaties, bijvoorbeeld om binnen één huishouden dezelfde apparatuur te gebruiken. Vaste criteria noemt Ziggo niet.

     

    Verschil tussen Pod 5 en Pod 6

    De witte, zeshoekige Pod 5 werkt met wifi 5 (802.11ac) en heeft één gigabitpoort. De zwarte Pod 6 gebruikt wifi 6 (802.11ax) op 2,4 en 5 GHz en heeft twee gigabitpoorten. Wifi 6 kan meer apparaten efficiënter tegelijk bedienen en biedt onder geschikte omstandigheden meer capaciteit, snelheid en een lagere vertraging.

     

    Bestaande klanten met wifi problemen kunnen gebruikmaken van de Wifi Garantie. Ziggo vermeldt dat de Wifi Crew bepaalt of een klant recht heeft op een gratis wifi-versterker. Welke pod vervolgens wordt geleverd, is volgens de reactie van VodafoneZiggo afhankelijk van de individuele situatie.

    ZiggoVodafoneZiggoZiggo GroupSmartWifiSmartWifi pod 6SmartWifi pod 5wifi 6wifi 5wifi-versterkermesh-wifiWifi GarantieVodafoneVodafone & Ziggo Community

    Reacties

  1. TV-TIP Zoals het komt: 100 dagen in de gehandicaptenzorg

    Zoals het komt: 100 dagen in de gehandicaptenzorg
    NPO 3 om 20:25 uur
    Door onrust bij een aantal cliënten loopt de spanning op de afdeling soms wat op. Nicolaas ziet hoe belangrijk het is om juist bij escalaties correct te handelen.

    TV-TIP Meisjes van de Goede Herder

    Meisjes van de Goede Herder
    NPO 2 om 20:30 uur
    Het onderzoek naar de vergeten begraafplaats in Almelo brengt nogal wat naar boven. Er worden relatief veel skeletresten van jonge vrouwen gevonden. Onder hen is een meisje van wie niemand weet wie ze was en wanneer ze is gestorven. Een forensisch antropoloog probeert aan de hand van de gevonden skeletten te achterhalen waar deze meisjes aan zijn overleden.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)

    Veronica Superguide