Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo mag netwerk gesloten houden na weer mislukte rechtsgang YouCa

    Het lukt YouCa maar niet om het kabelnetwerk van Ziggo open te breken. Het bedrijf heeft weer een juridisch gevecht met VodafoneZiggo verloren.
    Jarco Kriek
    10 februari 2026
    comments 17
    Ziggo mag netwerk gesloten houden na weer mislukte rechtsgang YouCa
    Foto Getty Images

    Na eerdere pogingen van YouCa om het kabelnetwerk in heel Nederland open te breken voor concurrentie door serviceproviders, richtte het bedrijf zich nu op lokale toegang. Als eerste wilde YouCa via het Ziggo-netwerk in Amsterdam diensten op lokaal niveau gaan leveren. Nadat de rechter eerder al VodafoneZiggo in het gelijk stelde bij het naast zich neerleggen van het verzoek van YouCa, heeft nu ook in hoger beroep het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) een soortgelijk oordeel geveld.

     

    Reguleren

    CBb ziet geen reden om toegang tot het coaxnetwerk van Ziggo te reguleren. En dit betekent dat de poging om lokaal alleen in Amsterdam te worden toegelaten voor YouCa bij de rechter is gestrand. De rechtsgang maakte YouCa overigens niet alleen. Het vond de kleinere serviceprovider Jonaz aan de zijde. Jonaz levert in een beperkt aantal gemeenten al enige tijd diensten via de glasvezel. De rechtsgang van YouCa volgde na een voor dit bedrijf negatief uitgevallen marktanalysebesluit lokale toegang van toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM).

     

    Wholesale

    Ondanks de gewonnen rechtsgang lijkt de marktwerking VodafoneZiggo toch iets meer richting het openstellen van het Ziggo-netwerk te duwen. De bezettingsgraad van het netwerk daalt nu het aantal klanten bij Ziggo al enige tijd structureel afneemt. Het openzetten van netwerken voor concurrerende serviceproviders kan zorgen voor een nieuwe inkomstenstroom door wholesale-activiteiten. KPN geeft hierbij el enige tijd het goede voorbeeld.

    ZiggoVodafoneZiggotvtelevisieinternetYouCaJonazkabelkabelnetwerkrechterCBb

    Reacties