Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo moet eraan geloven: ACM eist vrije modemkeuze

    VodafoneZiggo trekt aan het kortste eind. Het moet toelaten dat Ziggo-klanten een eigen en dus zelfgekozen internetmodem mogen gebruiken.
    Jarco Kriek
    27 juli 2021
    comments 11
    Ziggo moet eraan geloven: ACM eist vrije modemkeuze
    Foto ProShots

    Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft de beleidsregel Handhaving Besluit Eindapparaten gepubliceerd. Hierin wordt de eigen modemkeuze bij alle internetaanbieders verplicht. De aanbieders hebben een half jaar de tijd om de nieuwe beleidsregel uit te gaan voeren. In de beleidsregel wordt niet alleen de eigen keuze van internetmodems geregeld. De nieuwe regels gelden onder meer ook voor slimme apparaten. De tv-decoder valt niet onder de nieuwe beleidsregel. Dit betekent dus dat distributeurs als KPN, T-Mobile en andere serviceproviders hun tv-klanten mogen blijven verplichten de bruikleen tv-decoder te gebruiken. Bij Ziggo en Canal Digitaal bestaat een beperkte vrije decoderkeuze.

     

    Ziggo

    Het opleggen van vrije modemkeuze is een forse tegenvaller voor VodafoneZiggo. Het bedrijf verzette zich sterk tegen de mogelijkheid dat klanten van bedrijfsonderdeel Ziggo zelf modem en router mogen kiezen. Het moet nu echter voor eind januari 2022 consumenten en zakelijke klanten de mogelijkheid geven om eigen apparatuur bij de dienst internet te gebruiken. De grootste concurrent KPN biedt in veel gevallen deze mogelijkheid al aan klanten. Maar ook dit telecombedrijf moet alle klanten binnen zes maanden deze mogelijkheid gaan aanbieden.

     

    Concurrentie

    ACM voert met de nu gepubliceerde beleidsregel eerder aangekondigde Europese regels door. Zo moet de vrije keuze van internetmodem ervoor zorgen dat het voor consumenten en bedrijven makkelijker wordt om naar een andere internetaanbieder over te stappen. Bij een dergelijke overstap dient op dit moment vrijwel altijd hardware gewisseld worden. Dit is over maximaal zes maanden dus verleden tijd. Een nadeel van gebruik van een eigen internetmodem is dat bij een defect zelf vervanging geregeld dient te worden. Een voordeel is dat alle opties van een internetmodem gebruikt kunnen worden. Bij bruikleendecoders is in veel gevallen het aantal mogelijkheden beperkt omdat deze door de internetaanbieder zijn vergrendeld.

    Autoriteit Consument & MarktACMtoezichthouderZiggoVodafoneZiggoKPNXS4Allinternetmodeminternetmodemvrije modemkeuzeeigen hardware

    Reacties

  1. TV-TIP Zappbios: Het dagboek van Bert

    Zappbios: Het dagboek van Bert
    NPO 3 om 15:30 uur
    De dertienjarige Bert wil de coolste jongen van de school worden. Hij denkt dat hij verliefd is op de twee jaar oudere, razend populaire, Leila en ziet daardoor niet hoe Leila's zusje Amira naar hem kijkt. Als Bert een geheim dagboek vindt bij de zussen thuis, begint een levendig liefdesverhaal over leugens, nepnieuws en de superheld Lynx. Maar is het wel zo slim om andermans dagboek te lezen?

    TV-TIP Frontlinie

    Frontlinie
    NPO 2 om 20:25 uur
    De reis voert langs de plekken waar de Amerikaanse bemoeienis met Cuba diepe sporen heeft achtergelaten: Guantanamo Bay en Varkensbaai, waar de laatste mislukte invasie plaatsvond. Tien jaar na de dood van Fidel Castro blijken Cubanen zich vrij te voelen om openlijk kritiek op het beleid van de eigen regering uit te spreken.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)