Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo onderzoekt regelmatig wegvallend signaal ‘eigen’ radiodecoder

    Sinds Ziggo begin april een zenderwisseling binnen het digitale radio-aanbod doorvoerde, ervaren meerdere klanten klachten.
    Jarco Kriek
    6 mei 2025
    comments 6
    Ziggo onderzoekt regelmatig wegvallend signaal ‘eigen’ radiodecoder

    Het gaat zeker niet om alle klanten, maar juist wel om abonnees die bij Ziggo na de uitschakeling van analoge FM-kabelradio een digitale radio-kabeldecoder kochten. Dit is het door Quantis op de markt gebrachte apparaat QE317. Gebruikers van deze digitale radiodecoder ondervinden problemen bij de ontvangst van een specifieke zender.

     

    Altijd Klassiek

    Ziggo – en ook andere providers zoals KPN en Odido – moesten noodgedwongen de klassieke radiozender Classicnl uit het aanbod halen. Deze zender besloot zelf de distributie via providers te staken en alleen online verder te gaan. Als vervanging werd de nieuwe zender Alleen Klassiek van KINK bij providers aangeboden. Zo ook bij Ziggo. De bitrate van Alleen Klassiek is echter hoger dan die van Classicnl. Mogelijk dat dit de reden is waarom gebruikers van de Quantis QE317 problemen ervaren met de ontvangst van deze radiozender. Ziggo is een onderzoek begonnen naar de oorzaak van het probleem. Op andere decoders en televisies kan probleemloos naar de klassieke zender worden geluisterd.

    ZiggoVodafoneZiggoradiodigitaalQuantis QE317storing

    Reacties