Ziggo schrapt analoge zenders voor digitaal aanbod

Ziggo geeft nu officieel toe dat het bedrijf analoge zenders moet uitschakelen om zodoende bandbreedte op haar kabelnetwerk voor nieuwe digitale diensten beschikbaar te krijgen. Het gaat daarbij om de verdere uitbouw van het HD zenderaanbod, Video On Demand en het ophogen van de internetsnelheid tot 80 Mb/s.
In diverse regio’s van Nederland gaat het kabelbedrijf met de programmaraden in gesprek om te bekijken welke zenders uit het analoge zenderaanbod geschrapt gaan worden. Dat kan dus per regio verschillen maar het gaat in bijna alle gevallen om het schrappen van vier analoge kanalen. Ziggo hoeft in principe niet met de programmaraden te overleggen welke zenders er buiten de 15 door de programmaraden als verplicht bestempelde kanalen worden doorgegeven. Men wil echter wel de mening van de programmaraden weten en kijkt daarnaast bijvoorbeeld ook naar de kijkdichtheid van de zenders. De zenders die analoog geschrapt worden verdwijnen overigens niet bij Ziggo. Het bedrijf blijft deze zenders doorgeven in het digitaal aanbod. Hiervoor moet de abonnee dan wel zelf een digitale decoder aan te schaffen.
Al langere tijd is duidelijk dat door nieuwe diensten als HDTV, Video On Demand en sneller internet de beschikbare bandbreedte bij de kabelbedrijven onder druk komt te staan. Daarbij nemen de analoge kanalen zoveel ruimte in beslag dat het voor alle kabelbedrijven in Nederland bijna onmogelijk is om niet in het analoge aanbod te schrappen. Daarbij zit men op dit moment in een moeilijke spagaat. Het overgrote deel van de televisieabonnees kijkt op dit moment nog analoog maar de meeste winsten, die men nodig heeft om in het verleden behaalde investeringen terug te verdienen, worden behaald met nieuwe digitale diensten als Video On Demand. Daarnaast moet men om de concurrentiepositie met andere aanbieders te behouden op het gebied van HDTV en sneller internet het aanbod blijven uitbreiden.










