Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo verbetert kwaliteit regionale zenders

    Ziggo heeft deze week de bandbreedte – en dus de geluidskwaliteit – bij de digitale doorgifte van radiozenders van de regionale omroepen verhoogd.
    Jarco Kriek
    29 januari 2020
    comments 3
    Regionale radiozenders RPO in betere kwaliteit bij Ziggo

    Alle regionale radiozenders werden tot voor kort met een bandbreedte van 192kbps digitaal via het kabelnetwerk van Ziggo doorgegeven. Dit is nu naar 256kbps opgeschroefd. Door de hogere bandbreedte is de geluidskwaliteit van de regionale radiozenders verbeterd. De zenders blijven onverminderd ongecodeerd bij Ziggo beschikbaar. De belangrijkste radiozenders van Nederland worden bij het kabelbedrijf met minimaal 256kbps bandbreedte aangeboden. Ziggo verandert niets aan de beeldkwaliteit van de regionale tv-zenders. Deze blijven vooralsnog in SD-kwaliteit beschikbaar. Enkele aanbieders – waaronder belangrijkste concurrent KPN – bieden regionale omroepen in HD aan. Bij KPN wordt in tegenstelling tot Ziggo niet het totale aanbod van regionale publieke zenders aan klanten geleverd.

     

    Analoge radio

    De regionale radiozenders zijn bij Ziggo ook analoog via FM-kabelradio beschikbaar. Analoog is echter alleen de regionale radiozender van de betreffende provincie waar wordt geluisterd beschikbaar. Voor het einde van dit jaar verdwijnt overigens bij Ziggo analoge FM-kabelradio. Ziggo-eigenaar VodafoneZiggo heeft namelijk tot en met 31 december 2020 ontheffing van toezichthouder Commissariaat voor de Media (CvdM) gekregen om analoge radio zonder analoge tv aan te bieden. Ziggo schakelt in de komende maanden in de laatste regio’s binnen het verzorgingsgebied analoge tv uit.

    ZiggoVodafoneZiggoanaloogdigitaalradiotvtelevisieanaloge FM-kabelradiobandbreedtegeluidskwaliteit

    Reacties

  1. TV-TIP John Wick: Chapter 2

    John Wick: Chapter 2
    RTL 7 om 20:25 uur
    Eigenlijk wil huurmoordenaar John Wick (Keanu Reeves) met pensioen, maar dat zit er voorlopig niet in. Hij heeft nog een schuld in te lossen bij voormalig opdrachtgever Santino D'Antonio. Daarvoor moet hij naar Italië. Als blijkt dat iemand een prijs op Wicks hoofd heeft gezet, krijgt hij zijn levensgevaarlijke collega's achter zich aan.

    TV-TIP Steenrijk, Straatarm

    Steenrijk, Straatarm
    SBS 6 om 20:30 uur
    Lorraine heeft haar zaakjes prima op orde. Samen met haar dochter Merle woont ze in Istanbul, waar ze een cosmetische kliniek uit de grond heeft gestampt. Nieuw haar, een paar pronte borsten of een gezicht zonder plooien? Lorraine werkt de klok rond om de wereld er nét even wat aantrekkelijker uit te laten zien. En dat heeft haar bepaald geen windeieren gelegd. Hoe anders is dat in Leeuwarden, waar Christa en haar dochter Mandy elke dubbel moeten omdraaien.

    Interview

    • *

      Monic Hendrickx

      Arcadia

      Monic Hendrickx en regisseur Tim Oliehoek vonden het fijn om een tijdje in de futuristische wereld van de nieuwe serie Arcadia rond te lopen, maar ze zouden daar nooit willen wonen.
      Reacties0 reactie(s)