Ziggo verbetert Mediabox Next en Next Mini: niet iedere gebruiker blij

De update brengt een volledig vernieuwde huisstijl en diverse bugfixes, maar op de Ziggo Community klinkt ook kritiek op de felle kleuren.
Nieuwe huisstijl en bugfixes
De uitrol startte in de nacht van dinsdag 21 op woensdag 22 juli in Noord-Brabant en Limburg. De rest van Nederland volgt naar verwachting rond 28 of 29 juli. De opvallendste wijziging is de nieuwe vormgeving: het nieuwe Ziggo-logo in het hoofdmenu, blauwe achtergronden in onder meer de tv-gids, oranje knoppen en een beter leesbaar lettertype met meer regelafstand en hoger contrast. Ook is de weergaveduur van meldingen voortaan instelbaar en kan in de vergrote tv-gids (kanaal 555) worden gefilterd op programma's met audiodescriptie. Verder belooft Ziggo een stabielere werking van Netflix, volledig zichtbare programmateksten en beter leesbare foutmeldingen.
Kritiek op felle kleuren
Toch is niet iedereen enthousiast. Op de Ziggo Community klagen de eerste gebruikers dat de nieuwe kleuren veel te fel zijn en het oranje overheersend is. Een moderator laat weten dat Ziggo alle feedback verzamelt. Wie de blauwe menu's storend vindt, kan via Opties → Toegankelijkheid de optie Hoog contrast inschakelen.
De installatie verloopt automatisch in stand-by en kan per box maximaal drie dagen op zich laten wachten. Controleren of versie 5.28 al binnen is, kan via Instellingen → Info → Over je mediabox.





